Dreamliner w Krakowie i Bydgoszczy

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
19 listopada 2012 10:41
18 komentarzy
Reklama

Pierwszy Boeing 787 Dreamliner należący do Polskich Linii Lotniczych LOT odwiedzi polskie porty lotnicze w ramach lotów szkoleniowych dla pilotów.Loty szkoleniowe odbędą się na polskich lotniskach w dniach od 23 listopada do 13 grudnia. Podczas nich przewidziana jest prezentacja samolotu, organizowana przez przedstawicieli portów w danym mieście.W ramach szkoleń piloci LOT-u wykonają ćwiczenia startów i lądowań czyli tzw. "touch and go" oraz szkolenia przelotowe. W dniach 23, 24, 25, 26 listopada samolot będzie wykonywał starty i lądowania (razem 15 dziennie) w Krakowie w godzinach od 9.00 do 14.00. Ćwiczenia zostaną powtórzone także w dniach 9, 10, 11, 12, 13 grudnia. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych szkolenie "touch and go" może zostać przeniesione do innych portów.

W dniach od 28 listopada do 8 grudnia piloci na pokładzie Dreamlinera LOT-u przejdą szkolenie przelotowe na trasach pomiędzy polskimi portami lotniczymi. Większość lotów odbędzie się na trasie Kraków - Bydgoszcz - Kraków, choć nie jest to jedyna zakładana trasa i plany mogą jeszcze ulec zmianom. Właśnie podczas tych lotów samolot będzie prezentowany gościom zaproszonym przez porty lotnicze.

W najbliższych dniach porty lotnicze będą informowały o terminach zorganizowanych prezentacji Dreamlinera.

fot. Anna Robaczyńska

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_d3d12 2012-11-22 19:21   
gosc_d3d12 - Profil gosc_d3d12
@lmajchrowski : prezes i całe kierownictwo terminali sa niereformowalni.... mają gdzieś tłok na kontroli bezpieczenstwa, wymyślają różne głupoty w ramach działań zastępczych. Wdrażają "nową jakość", nie wiem gdzie oni ją widzą, jeśli widzą - to fantastycznie. My jej nie widzimy...
gosc_bc3ad 2012-11-22 19:05   
gosc_bc3ad - Profil gosc_bc3ad
Teraz pozostaje tylko mieć nadzieje że piloci LOT-u będą pamiętali o bezpiecznikach wysuwania podwozia. Nie chcemy nawet myśleć o ile poszły w górę ceny ubezpieczenia samolotów LOT po brawurowym lądowaniu kapitana Wrony. Buhahahaa!
gosc_e63bf 2012-11-22 19:02   
gosc_e63bf - Profil gosc_e63bf
Musimy niestety stonować radosny wrzask PR-owców: Etiopia wyprzedziła Polskę w skoku cywilizacyjnym do Dreamlinera :). Tak, tak... Ten biedny kraj zamówił nie tylko dwa razy więcej Dreamlinerów niż my, ale też dostał pierwszy egzemplarz już w połowie sierpnia.
W zeszły czwartek po południu cała Polska zamarła w olśnieniu a ci wszyscy którzy uważają się za ważnych stawili się na płycie lotniska w Warszawie aby przywitać, w świetle kamer TVN24 nowy samolocik.
Fala radości i entuzjazmu jaka przewinęła się przez nasz kraj nie znalazła niestety specjalnego echa na świecie, pomimo radosnych komentarzy na portalach społecznościowych. A to dlatego, że Dreamlinery są już rozprowadzane na świecie od dobrych kilku miesięcy.
Biedna Etiopia odebrała swojego pierwszego Dreamlinera już w połowie sierpnia. A dodatkowe cztery Dreamlinery będą dostarczone do końca tego roku. Polska została więc wyprzedzona przez Etiopię. Do tego Etiopia zamówiła dwa razy więcej samolotów, bo aż 10 sztuk.
Dla naszego pocieszenia: Polska i Etiopia - jako kraje Trzeciego Świata
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama