×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Prywatne firmy zamiast SGOd dziś (18.03) kontrolę bezpieczeństwa na polskich lotniskach mają przeprowadzać prywatne firmy. Dotychczas kontrolę osobistą oraz naszego bagażu przeprowadzała Straż Graniczna, jej obowiązki przejmie teraz specjalnie wykwalifikowany personel z firm ochroniarskich. 

Nowe rozwiązanie ma zapewnić jednocześnie większą elastyczność przy niskich kosztach i utrzymaniu stałego poziomu bezpieczeństwa. Do zatrudnionej przez port lotniczy firmy będzie należał obowiązek dostarczenia odpowiedniej liczby pracowników w zależności od potrzeb, w szczególności w godzinach szczytu.  

Pracownicy, którzy będą przeprowadzać kontrolę osobistą na lotniskach, będą musieli przejść odpowiednie kursy oraz zaliczyć państwowy egzamin w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego.

Już od czerwca zeszłego roku kontrolę na lotnisku Chopina w Warszawie przeprowadza Straż Ochrony Lotniska, od grudnia 2012 roku podobną funkcję sprawuje Służba Ochrony Lotniska.

Anna Żuchlińskagość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie