×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Powstanie Baltic FAB
Powstanie Baltic FAB - wspólna inicjatywa litewskiej (VĮ "Oro navigacija") i polskiej (PAŻP) instytucji zapewniających służby żeglugi powietrznej.

Krzysztof Banaszek, prezes PAŻP i Algimantas Raščius, prezes VĮ "Oro navigacija" planują podpisanie umowy o współpracy w ramach Bałtyckiego Funkcjonalnego Bloku Przestrzeni Powietrznej FABaltic`a. Funkcjonalne Bloki Przestrzeni Powietrznej (FAB) są sposobem na zwiększenie efektywności ruchu lotniczego na podzielonym granicami europejskim niebie. Państwa członkowskie UE są zobowiązane do utworzenia FAB-ów najpóźniej do 4 grudnia 2012 roku.

Podpisanie polsko – litewskiej umowy o współpracy ANSPs w ramach Baltic FAB będzie ukoronowaniem dotychczasowej wieloletniej bardzo dobrej współpracy i pozwoli na rozpoczęcie nowego etapu prac nad wdrożeniem bałtyckiego FABu. Podpisana w dniu 19 listopada 2012 r. umowa będzie kolejnym krokiem w realizacji zmian w strukturze zarządzania FAB, przewidzianych w umowie zawartej przez ministrów właściwych do spraw transportu Polski i Litwy w dniu 17 lipca 2012 r.

„Umowa o ustanowieniu Baltic FAB” podpisana w dniu 17 lipca 2012 roku, pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Republiką Litewską, tworzy podstawy prawne do ustanowienia i zarządzania Baltic FAB. Umowa z 17 lipca 2012 przewiduje powołanie Rady i Zarządu Baltic FAB, złożonych z wysokich przedstawicieli Ministerstwa Transportu, Ministerstwa Obrony Narodowej, władz lotnictwa cywilnego. Organa te sprawować będą pieczę nad strategicznymi kierunkami rozwoju i działalności Baltic FAB. Powstaną wyspecjalizowane komitety wyznaczone do regulowania następujących kwestii: strategicznych, finansowych oraz skuteczności działania, operacyjno-technicznych, zarządzania przestrzenią powietrzną jak również bezpieczeństwa ruchu lotniczego.

W dniach 16-17 listopada 2012 roku, odbyło się spotkanie ekspertów w ramach FAB Baltic PMO, którzy przygotowali dokumenty jakie Polska i Litwa przedstawią Komisji Europejskiej do 4 grudnia 2012 r. a także dokonano uzgodnienia umowy której podpisanie planowane jest na dzień 19 listopada 2012 r.gość_1a0e8 - Profil
gość_1a0e8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie