×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Polska pomoże w... przejęciu TAP?
Brazylijsko-kolumbijski biznesmen German Efromovich, właściciel Synergy Group (firmy obsługującej linie lotnicze Avianca), jest obecnie jedynym kandydatem do zakupu TAP Portugal. Zgodnie z unijnym prawem jako osoba spoza Unii Europejskiej biznesmen może nabyć jedynie pakiet mniejszościowy. To jednak nie satysfakcjonuje Efromovicha. Aby nabyć 100% udziałów w portugalskim przewoźniku biznesmen rozpoczął procedurę ubiegania się o... polski paszport. Południowoamerykański przedsiębiorca nie powinien mieć problemów z uzyskaniem obywatelstwa Polski, gdyż jego rodzice pochodzili właśnie z tego kraju - piszą portugalskie media. 

Efromovich ma polsko-żydowskie korzenie, jego rodzina po II wojnie wyjechała do Ameryki Południowej.

Zainteresowanych TAP-em było pięć firm: IAG, Lufthansa, euroAtlantic, Ethiad oraz Synergy Group. Trzy pierwsze podmioty zrezygnowały z udziału w procesie sprzedaży po wglądzie w dokumentację przewoźnika. Miesiąc temu wycofał się również Etihad. Zobowiązanie portugalskiego rządu do prywatyzacji narodowego przewoźnika było jednym z warunków otrzymania pomocy finansowej od Unii Europejskiej przez ten kraj.
gość_03ead - Profil
gość_03ead
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie