Polska pomoże w... przejęciu TAP?

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
17 listopada 2012 18:42
10 komentarzy
Reklama

Brazylijsko-kolumbijski biznesmen German Efromovich, właściciel Synergy Group (firmy obsługującej linie lotnicze Avianca), jest obecnie jedynym kandydatem do zakupu TAP Portugal. Zgodnie z unijnym prawem jako osoba spoza Unii Europejskiej biznesmen może nabyć jedynie pakiet mniejszościowy. To jednak nie satysfakcjonuje Efromovicha. Aby nabyć 100% udziałów w portugalskim przewoźniku biznesmen rozpoczął procedurę ubiegania się o... polski paszport. Południowoamerykański przedsiębiorca nie powinien mieć problemów z uzyskaniem obywatelstwa Polski, gdyż jego rodzice pochodzili właśnie z tego kraju - piszą portugalskie media. 

Efromovich ma polsko-żydowskie korzenie, jego rodzina po II wojnie wyjechała do Ameryki Południowej.

Zainteresowanych TAP-em było pięć firm: IAG, Lufthansa, euroAtlantic, Ethiad oraz Synergy Group. Trzy pierwsze podmioty zrezygnowały z udziału w procesie sprzedaży po wglądzie w dokumentację przewoźnika. Miesiąc temu wycofał się również Etihad. Zobowiązanie portugalskiego rządu do prywatyzacji narodowego przewoźnika było jednym z warunków otrzymania pomocy finansowej od Unii Europejskiej przez ten kraj.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
spooks 2012-11-18 18:53   
spooks - Profil spooks
Dostanie paszport i przez ten ruch będziemy mieli Polskie Linie Lotnicze Avianca ;)
matias 2012-11-18 13:43   
matias - Profil matias
Do gosc_84c57: Dziekuję :D Ja sie nie spieram, bo się na podatkach nie znam, i pewnie jest tak jak mówisz. Co do emigracji, tak przyznaję się do błedu, to Portugalczycy i Hiszpanie opuszczają stary kontynet na rzecz Ameryki Południowej, przepraszam.
gosc_84c57 2012-11-18 12:31   
gosc_84c57 - Profil gosc_84c57
do matiasa :
1 - wydaje mi się że odwrotnie wielu Portugalczyków czy Hiszpanów emigruje do Ameryki Południowej,

2 - podatki dochodowe płaci się w kraju "rezydencji podatkowej" a nie w kraju wydania paszportu :D , aby płacił w Polsce podatek VAT jego firma musiałaby mieć w Polsce siedzibę a tego chyba UE nie wymaga a i on nie chce,

3- TAP już lata do WAWy, ponadto oferuje bilety w ramach połączeń typu "code-share" z kilkoma lotniskami w Polsce.

... "matias" gratuluję zapału :)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama