Cięcia w siatce własnej Eurolotu

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
19 listopada 2012 11:53
39 komentarzy
Reklama

Od stycznia 2013 Eurolot zawiesza pięć swoich kierunków. W systemie rezerwacyjnym niedostępnych jest jednak aż siedem tras.

Linia potwierdziła zawieszenie obsługi połączeń na trasach:
- Ze względu na niskie zainteresowanie lotami w sezonie zimowym od stycznia do końca marca Eurolot wyłącza połączenia ze swojej siatki lotów - mówi Anna Rusajczyk, rzecznik prasowa Eurolotu w rozmowie z Pasazer.com

W systemie brakuje także lotów na trasach:


Powodem tych roszad w systemie rezerwacyjnym może być sprzedaż ATR-ów bądź konsolidacja z trasami krajowymi LOT-u.

W raporcie "Cała Polska Eurolotu?" pisaliśmy, że linia regionalna miałaby obsługiwać własnymi samolotami wszystkie loty po Polsce ze stolicy. Eurolot prowadziłby sprzedaż biletów we własnym systemie rezerwacyjnym, a rejsy byłyby obsługiwane w formule code-share z LOT-em. Narodowy przewoźnik miałby do dyspozycji blok miejsc, które mógłby sprzedawać.

Jednak tych przypuszczeń Eurolot nie potwierdza.

Według systemu rezerwacyjnego rejsy na trasie Katowice - Gdańsk oraz Kraków - Szczecin zostają zawieszone od 3 stycznia, z Gdańska do Bremy od 5 stycznia, z Gdańska i Warszawy do Popradu od 6 stycznia, z Krakowa do Hamburga od 9 stycznia. Dodatkowo w ogóle nie wystartuje połączenie z Poznania do Popradu. Loty z Poznania w Tatry miały zostać zainaugurowane 22 grudnia.

Paweł Cybulak
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_69ea4 2012-12-26 20:45   
gosc_69ea4 - Profil gosc_69ea4
@yach - czy ktos jest grafomanem czy nie to oczywiscie sprawa czysto subiektywna, wiec nie ma sensu z taka ocena dyskutowac. Chcialbym jednak zwrocic uwage ze 'Uwazam Rze' bylo w kategorii tygodnikow opinii w scislej czolowce pod wzgledem nakladu, tak wiec nazywanie go niszowa gazeta dowodzi twojego dyletantyzmu.
yach 2012-11-21 17:25   
yach - Profil yach
Nie latają tam, gdzie im się nie opłaca. I z całą pewnością nie przez grafomanów i ich produkcje w niszowych gazetach ;-). Poza lotami na wybrzeże latem w Polsce nie opłaca się latać z pominięciem Warszawy, bo tu i stąd najczęściej latają urzędnicy, którzy kupują najdroższe bilety, bo płaci za nich pracodawca, czyli ... my podatnicy. Proste?
luka 2012-11-20 19:31   
luka - Profil luka
czy ktoś może wie dlaczego od przyszłego miesiąca znika taryfa EUROLOT. Zostają tylko Basic i Flex... dziwne
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama