Lublin: Dzień otwarty na lotnisku

16 listopada 2012 14:52
20 komentarzy
Reklama

Już za dwa tygodnie mieszkańcy Lubelszczyzny będą mogli po raz pierwszy obejrzeć z bliska Port Lotniczy Lublin. Dzień Otwarty zaplanowano na 1 grudnia. Impreza rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa do 16:00.

Na zwiedzających czeka wiele atrakcji - w tym m.in. wystawa specjalistycznego sprzętu lotniskowego, strefa dla dzieci oraz liczne występy artystyczne. Mieszkańcy Lubelszczyzny będą mogli zajrzeć w niemalże każdy zakamarek terminalu pasażerskiego, a pracownicy lotniska odpowiedzą na wszystkie pytania zainteresowanych. Wśród uczestników dnia otwartego rozlosowane będą również darmowe bilety lotnicze.Jednak to nie koniec atrakcji. Na specjalnej scenie wstąpią liczne zespoły muzyczne i taneczne z województwa lubelskiego. Port Lotniczy Lublin przygotował także pokaz filmów pokazujący historię inwestycji. Zwiedzający będą mogli obejrzeć dwie wystawy zdjęć, które podróżowały po największych miastach regionu promując lotnisko.Dzień otwarty będzie połączony z akcją Photo Day. Będzie to okazja do wejścia i sfotografowania miejsc, które na co dzień będą niedostępne dla zwiedzających. Dodatkowo każdy z odwiedzających nowy port lotniczy będzie mógł poczuć się jak pilot czy stewardessa dzięki specjalnie przygotowanym makietom, przy których będzie można wykonać pamiątkowe zdjęcia.

Władze Portu Lotniczego Lublin zadbały także o ułatwienie dojazdu do lotniska w tym szczególnym dniu.

- Chcemy, żeby wszyscy chętni mogli wziąć udział w Dniu Otwartym. Dlatego z największych miast regionu m.in. z Chełma, Zamościa, odjadą specjalnie przygotowane autobusy. Natomiast z Lublina będzie kursowała bezpłatna komunikacja miejska. O szczegółach poinformujemy za pośrednictwem lokalnych mediów i naszej strony internetowej – mówi Grzegorz Muszyński prezes Portu Lotniczego Lublin SA.

Justyna Żyła
fot. Port Lotniczy Lublin
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
gosc_60442 2012-11-27 20:03   
gosc_60442 - Profil gosc_60442
Jaka piękna katastrofa...
gosc_f390e 2012-11-26 09:35   
gosc_f390e - Profil gosc_f390e
Brawo LUZ ! Oprócz nowoczesnego Portu Lotniczego w Lublinie-Świdniku warto przypomnieć duże lotniska w Białej Podlaskiej i Dęblinie ... współpraca wojskowo-cywilna daje dobre efekty m.in. w Krakowie czy Radomiu, a lotniska powojskowe są tańsze do zagospodarowania i uruchomienia komunikacji pasażerskiej i towarowej.
tomic 2012-11-26 08:57   
tomic - Profil tomic
gosc_84ea3: swoje kompleksy lecz na onecie, gdzie walka między regionami trwa w najlepsze a nie próbuj tworzyć stereotypów też tutaj. Czy tego chcesz czy nie, to różnice między Polską wschodnią a zachodnią są praktycznie niezauważalne. Fakt, ostatnimi laty na zachodzie Polski powstało trochę korporacji i fabryk zagranicznych - bazujących notabene wyłącznie na taniej sile roboczej, ale ta jaskółka jeszcze wiosny nie czyni. Ze względów logistycznych trudniej o takie inwestycje w Polsce wschodniej. Polska zacofana gospodarka jest niestety nadal oparta na rozrośniętym aparacie państwa i rolnictwie a one są identyczne w całej Polsce. Ktokolwiek był i na wschodzie, i na zachodzie Polski ten wie, że zauważalnej i istotnej różnicy praktycznie nie ma. Co zresztą potwierdzają dane GUS. Emigruje cała Polska. Ci z zachodu bardziej do Niemiec, ci ze wschodu do USA, a do Wielkiej Brytanii wszyscy jak jeden mąż.
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama