×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rosja i Kuba stworzą wspólną linię?Rosyjskie i kubańskie władze rozważają nową wspólną linię lotniczą z siedzibą na Kubie - donosi rosyjski rządowy dziennik Rossijskaja Gazieta, który cytuje Siergieja Aristowa, wiceministra transportu.

Nowy przewoźnik ma zaoferować dodatkowe połączenia między Rosją i Kubą oraz – poprzez nowy hub w Hawanie – połączyć Rosję z innymi krajami Ameryki Łacińskiej i regionu Karaibów.Według rosyjskiego Ministerstwa Przemysłu i Handlu, ruch pasażerski z Rosji na Kubę zwiększa się każdego roku. W 2011 roku wyspę odwiedziło ponad 80 tys. obywateli rosyjskich. Aktualnie Rosja nie posiada żadnych bezpośrednich połączeń z większością krajów Ameryki Łacińskiej, a pasażerowie zmuszeni są do przelotu z kilkoma przesiadkami.

Ameryka Łacińska i Karaiby stają się dla rosyjskich turystów bardziej popularnymi miejscami od Azji Południowo-Wschodniej.

Niewykluczone, że plan wspólnej rosyjsko-kubańskiej linii ma drugie dno. Z uwagi na nałożone embargo, Kuba nie może kupować maszyn zachodniej produkcji (choć narodowa linia Cubana korzysta z leasingowanych Airbusów A320). Być może zatem ten zabieg ma na celu odświeżenie floty kubańskiego przewoźnika pod banderą innego kraju lub na zasadzie leasingu. 

Piotr Bożyk
Fot. Paweł Cybulakgość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie