Mgła sparaliżowała Modlin i Kraków

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
16 listopada 2012 12:23
31 komentarzy
Reklama

Mgła utrudnia dziś od godzin porannych ruch lotniczy na lotniskach w Krakowie oraz Modlinie.

Rejsy Ryanair z Barcelony, Londynu Stansted, Dublina, Cork i Paryża Beauvais, jak również Wizz Air z Oslo Torp zostały przekierowane z Modlina na lotnisko Chopina. Poranny lot Ryanair z Budapesztu został skierowany do Łodzi. O kilka godzin opóźniony jest przylot samolotu Wizz Air z Mediolanu Bergamo oraz odlot do Rzymu Fiumicino. Nad Warszawą krąży, w oczekiwaniu na poprawę warunków atmosferycznych, także maszyna Ryanair lecąca z Bergamo.

W Krakowie mgła ponownie pokrzyżowała plany pasażerów. Odwołane zostały przyloty samolotów z Warszawy, Frankfurtu oraz Berlina. Do Katowic przekierowane zostały maszyny Ryanair z Brukseli i Alicante oraz Norwegian z Oslo i Kopenhagi. Wiele kolejnych rejsów jest opóźnionych. Strona internetowa krakowskiego lotniska dalej działa jedynie w trybie awaryjnym.

AKTUALIZACJA 18:00

Mgła cały czas utrudnia ruch lotniczy w Krakowie. Do Katowic skierowane zostały samoloty Ryanair z Eindhoven oraz Lufthansy z Frankfurtu. Wcześniej do Pyrzowic przekierowane zostały rejsy z Dusseldorfu i Monachium (Lufthansa), Rzymu Ciampino, Londynu Stansted, Madrytu, Cork (Ryanair) oraz z Gdańska, Lwowa i Amsterdamu (Eurolot.)

Anna Żuchlińska
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_78ada 2012-11-17 20:21   
gosc_78ada - Profil gosc_78ada
To, że dziura w Modlinie jest sparaliżowana (sorry za dosadność, ale jak można otwierać lotnisko bez ILSu?!), to mnie specjalnie nie dziwi... ale, że Balice - lotnisko aspirujące do miana 2, największego portu lotniczego w kraju jest notorycznie paraliżowane przez mgłę, to wg. mnie jest hańba i głupota decydentów... Jak można nie montować na takim lotnisku ILS cat. III - inwestycji, która wg. mnie, jest ważniejsza niż hotele czy linia kolejowa do Balic...
gosc_ef8b0 2012-11-17 09:33   
gosc_ef8b0 - Profil gosc_ef8b0
Czekałem na znajomego na lotnisku Pradze. Mgła była bardzo gęsta. Myśle, nie wyląduje. Tymczasem na tablicy przygotow ani jeden samolot nie był nawet opóźniony. No tak- ILS III...
gosc_3269c 2012-11-16 23:37   
gosc_3269c - Profil gosc_3269c
Pozwólmy się KTW cieszyć z tych przekierowań. To wszystko co mają:) Przynajmniej przez chwilę są na topie:) Zresztą widać po komentarzach:)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama