×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Avianca-Taca zamawia kolejne B787
Dziś (15.11) Boeing oraz Linia Avianca-Taca oficjalnie potwierdzili zakup kolejnych trzech Dreamlinerów. Tym samym ilość zamówionych Boeingów 787-8 przez przewoźnika wzrosła do 15 maszyn.

Przewoźnik ustalił nowe warunki umowy z Boeingiem oraz zmodyfikowany harmonogram dostaw, według którego pierwszy B787-8 ma zadebiutować we flocie w pierwszym kwartale 2014 roku.

- Do końca 2014 posiadać będziemy cztery Boeingi 787. W latach 2015 i 2016 po trzy maszyny zasilą naszą flotę, a w 2017 przylecą ostatnie dwa samoloty zamówione w 2007 roku. Dziś potwierdziliśmy opcje zakupu kolejnych trzech maszyn B787, które zostaną dostarczone w 2019 roku - powiedział Gerardo Grajales Lopez, dyrektor finansowy Avianca-Taca.- Zakończyliśmy rozmowy z bankiem EXIM na temat długoterminowego finansowania Dreamlinerów. Około 60% z zamówionych 787 będzie finansowanych przez EXIM, a pozostałe poprzez sprzedaż na leasing zwrotny - dodaje Lopez.

Przewoźnik chce operować nowymi Boeingami 787 przede wszystkim do Europy Zachodniej i Wschodniej.

- Sądzimy, że ten samolot pozwoli nam pojawić się na nowych rynkach i otworzyć wiele bezpośrednich i nowych połączeń do Europy - powiedział Estuardo Ortiz Porras, dyrektor ds. operacyjnych Avianca-Taca.

Obecnie we flotach Avianca i Taca znajduje się 120 samolotów. Są to przede wszystkim Airbusy, a także Embraery i Fokkery. Zamówienie Dremalinerów to powrót do amerykańskiego producenta. Przewoźnik nie wyklucza również zamówienia kolejnych szerokokadłubowych samolotów z Everett. Najprawdopodobniej będą to maszyny B777-200LR. Pod koniec tego roku Avianca-Taca podejmie także decyzję o wyborze nowych samolotów turbośmigłowych.

Piotr Bożyk
Fot. Boeing Mediagość_6ef1b - Profil
gość_6ef1b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie