Wizz Air rozwija się w Gdańsku

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
15 listopada 2012 09:32
32 komentarzy
Reklama

Wizz Air ogłosił na dzisiejszej (15.11) konferencji prasowej swoje plany rozwoju w Gdańsku. Wiosną 2013 roku przewoźnik zbazuje na gdańskim lotnisku czwarty samolot Airbus A320 i zwiększy częstotliwość rejsów na istniejących już trasach. Wizz Air świętuje również dziś przewiezienie sześciu milionów pasażerów na swoich trasach z i do Gdańska.

W sezonie letnim w 2013 roku częściej polecimy z Gdańska do:
W kwietniu 2013 roku wystartuje również ogłoszone wcześniej połączenie z Gdańska do Alesund. Rejsy do Norwegii będą się odbywały trzy razy w tygodniu zamiast zapowiedzianych dwóch lotów tygodniowo.

- Wizz Air ma przyjemność poinformować o dodaniu czwartego Airbusa A320 w Gdańsku na początku 2013 roku. Inwestycja w naszą flotę w gdańskiej bazie wynosi w sumie 320 mln USD i potwierdza znaczenie i wkład Wizz Air w rozwój polskiego lotnictwa i turystyki. Już 77 polskich tras, nagradzany serwis oraz doskonałe i profesjonalne załogi, jak również udane i satysfakcjonujące partnerstwo z siedmioma polskimi lotniskami sprawiły, że Wizz Air jest prawdziwie polską linią niskokosztową - powiedział György Abrán, dyrektor handlowy Wizz Air.

- Lotnisko w Gdańsku mówi zarówno dziękuję jak i gratuluję Wizz Air za ich zaufanie i inwestycje w regionie gdańskim oraz przewiezienie 6 milionów pasażerów z i do naszego portu lotniczego. Wierzymy, że oferowanie niskokosztowych tras w okresie recesji jest sprawdzonym sposobem na rozwój turystyki i bardzo potrzebnych miejsc pracy. Mamy nadzieję, że 4 samolot Wizz Air w Gdańsku dodatkowo przyczyni się do tego sukcesu - powiedział Tomasz Kloskowski, prezes portu lotniczego w Gdańsku. - W 2004 roku, gdy linie lotnicze Wizz Air wkraczały na nasz rynek, startowały od zera. W dniu dzisiejszym śmiało można powiedzieć, że przewoźnik ten z 42% udziałem jest liderem pomorskiego rynku przewozów lotniczych. Cieszy nas fakt, że tak doskonale rozwijająca się linia lotnicza właśnie w Gdańsku posiada drugą pod względem ilości oferowanych połączeń bazę w Europie.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Gdańsku, Wizz Air zaprezentował także współpracę z portalem Infoski. Infoski oferuje zimowe wyjazdy w Alpy i Pireneje, korzystając z niskokosztowych połączeń Wizz Air. Tygodniowe wypady do kurortów narciarskich dostępne są w cenie od 1490 PLN – cena zawiera zakwaterowanie, bilet lotniczy (z nadanym sprzętem sportowym), transfer do miejsca zakwaterowania, karnety i ubezpieczenie.

Anna Żuchlińska
Fot. Piotr Bożyk

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
kuba-gda 2012-11-22 15:30   
kuba-gda - Profil kuba-gda
WIZZ z GDN to 23 kierunki:
LTN 14
DTM 7
NYO 7
TRF 7
BGO 5
MMX 5
TKU 5
DSA 4
LBC 4
AES 3
EIN 3
HAU 3
LPL 3
SVG 3
TRD 3
PIK 2
BCN 2
BGY 2
BVA 2
CGN 2
FCO 2
GSE 2
ORK 2
kuba-gda 2012-11-22 15:29   
kuba-gda - Profil kuba-gda
WIZZ uzupełnił rozkład z GDN i od czrwca będzie 92 rejsów tygodniowo
solokhumbu 2012-11-18 11:38   
solokhumbu - Profil solokhumbu
gosc_44b4d: już raz byli tacy, którzy próbowali zintensyfikować loty wewnątrzkrajowe. I dziś pewien człowiek, nazwiskiem Marcin P. ogląda świat z lekko zakratowanej perspektywy :)
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama