×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pytamy o 787: Jerzy MakulaJerzy Makula, jeden z najbardziej doświadczonych i utytułowanych pilotów PLL LOT, będzie wśród czterech kapitanów lotu dostawczego pierwszego polskiego Boeinga 787 Dreamliner. Trzy godziny przed wylotem kapitan Makula opowiada Dominikowi Sipińskiemu w Everett o emocjach związanych z tym historycznym rejsem.

Pasazer.com: Czuje pan emocje związane z pierwszym lotem?

Jerzy Makula: Myślę, że każdy z nas czuje trochę respektu i powagi przed takim lotem, bo on musi być zrobiony bezbłędnie. A my dopiero zaczynamy pracować na tym samolocie. 

Pasazer.com: Czy załoga jest już po odprawie? Wiadomo już, jak będzie przebiegał lot?

Jerzy Makula: Nie, jeszcze nie, dopiero nadaliśmy bagaż. Na pewno przed samym lotem będziemy jeszcze mieli spotkanie z amerykańskimi instruktorami i tam zapadną ustalenia co do tego, jak będzie przebiegał lot i kto będzie leciał na jakim etapie.

Pasazer.com: Panie kapitanie, jak poczuł się pan w poniedziałek, gdy nareszcie w pełnej załodze LOT-owskiej wystartowaliście Dreamlinerem z Everett?

Jerzy Makula: Poczuliśmy się znakomicie, to po prostu wielka ulga po pracy teoretycznej i na symulatorach. Dostaliśmy skrzydła. W związku z tym naprawdę nam ulżyło, poczuliśmy wielką satysfakcję i dumę.

Pasazer.com: Jakby miał pan krótko porównać lot tym samolotem do innych, to co by pan powiedział?

Jerzy Makula: To jest bardzo trudne pytanie, bo to czy jest gładko czy nie, to nie zawsze zależy od samolotu, ale od tego, jak akurat jest w powietrzu. Ale leci się nim bardzo pewnie, bardzo bezpiecznie, ma olbrzymią ilość informacji, które odpowiednio przerobione dają faktycznie poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

Pasazer.com: Dziękuję za rozmowę i udanego lotu! 

Dominik Sipiński


Reklama


Booking.com
gość_c5c86 - Profil
gość_c5c86
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie