×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT-owski Dreamliner leci do Polski!


Pierwszy Boeing 787-8 Dreamliner dla Polskich Linii Lotniczych LOT jest już w drodze do Warszawy. Samolot z ponad godzinym opóźnieniem właśnie wystartował z Everett.


Po czterech latach opóźnienia pierwszy z ośmiu zamówionych przez LOT Dreamlinerów już za nieco ponad 10 godzin wyląduje w Polsce. Maszyna o znakach rejestracyjnych SP-LRA wystartowała o godz. 16:10 czasu lokalnego (01:10 czasu polskiego) z lotniska Paine Field w Everett w pobliżu Seattle. Przed wylotem Dreamliner został pożegnany w Everett pokazem legendarnego myśliwca Supermarine Spitfire, należącego do Historic Flight Fundation, Supermarine oraz Nort American P-51 Mustang.Na pokładzie pierwszego LOT-owskiego Dreamlinera leci nasz reporter Dominik Sipiński. Po wylądowaniu opublikujemy obszerną fotorelację z tego historycznego rejsu.Bezpośredni rejs z Seattle do Warszawy potrwa ok. 11 godzin. Lądowanie na lotnisku Chopina zaplanowane jest na 10:30 jutro (15.11). W polskiej przestrzeni powietrznej Dreamliner zostanie przechwycony przez cztery wojskowe F-16. Jeśli pozwoli na to pogoda, przed lądowaniem maszyna wykona niskie przejście (low pass) nad drogą startową warszawskiego lotniska. W kokpicie zmienia się czterech kapitanów PLL LOT: Krzysztof Lenartowicz, Jerzy Makula, Marian Wieczorek i Jarosław Zimmer. Towarzyszą im amerykańscy piloci Boeinga oraz inspektorzy Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Wieczorek będzie pilotował samolot w trakcie startu, a Makula w trakcie lądowania. 

Rejs jest oznaczony znakiem wywoławczym LOT 9787. Część trasy przelotu można śledzić na radarze Pasazer.com.

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipińskigość_0445e - Profil
gość_0445e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie