×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SAS przedstawił plan restrukturyzacji
Dziś (12.11) podczas specjalnej konferencji linia SAS przedstawiła plan restrukturyzacji, który obejmuje zwolnienie około 6 tys. pracowników oraz zmniejszenie większości płac nawet o 15%.

Nowy plan jest częścią ogłoszonej we wrześniu 2011 roku strategii - 4EXCELLENCE, która koncentruje się na czterech obszarach działalności: Commercial Excellence (Doskonałość w Biznesie); Sales Excellence (Doskonałość w Sprzedaży); Operational Excellence (Doskonałość w Działaniach Operacyjnych) oraz People Excellence (Doskonałość w działaniach personalnych i rozwoju kapitału ludzkiego).

SAS Group spodziewa się, że zatrudnienie spadnie z obecnych 15 tys. do 9 tys. w najbliższych dwóch latach. Jest to obecnie przedmiotem negocjacji z podmiotami zewnętrznymi, które m.in. mają przejąć obsługę naziemną. Jednak konkretne ramy czasowe zostaną dopiero ustalone niebawem. Warto dodać, że wśród zwalnianych będzie grupa ponad 800 pracowników administracyjnych. Jest to następstwem centralizacji głównego biura SAS w Szwecji.Piloci oraz personel pokładowy przewoźnika pozostaną w firmie na takich samych warunkach jak obecnie, które jednak będą odzwierciedleniem rynku pracy. Załogi będą latać nadal ze swoich macierzystych baz, jednak niewykluczone są przeniesienia do innych w godzinach ich pracy.

- SAS musi usunąć wiele barier strukturalnych, które zostały zakwestionowane przez spółkę i powodują brak elastyczności i opłacalności - powiedział Rickard Gustafson, prezes linii SAS.

Chociaż SAS podpisał już wstępne umowy ze związkami zawodowymi, to przedstawiciele linii podkreślają, że zmiany są tak duże, że przekazują tę informację bezpośrednio do pracowników w celu ich zatwierdzenia przed ostatecznym i formalnym podpisaniem umowy współpracy ze związkami.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_9fc95 - Profil
gość_9fc95
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie