×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Z Gdańska do Rijeki i DubrownikaDziś (12.11) Eurolot ogłosił uruchomienie dwóch nowych połączeń z Gdańska do Chorwacji. W sezonie letnim w 2013 roku przewoźnik zaoferuje pasażerom loty z Rębiechowa do Dubrownika oraz Rijeki. Połączenia obsługiwane będą przez samoloty Bombardier Q400 NextGen, a lot nimi potrwa około dwóch godzin.

- Chorwacja ma szansę już w lipcu 2013 roku zostać 28 członkiem Unii Europejskiej. To ważny fragment historii tego kraju. Zaplanowanych jest wiele imprez okolicznościowych, koncertów, wydarzeń sportowych. Na podstawie analiz rynku i sugestii biur podroży z regionu pomorskiego spełniamy oczekiwania i rozszerzamy połączenia nad Adriatyk. Wiemy, że nie tylko Pomorzanie są zainteresowani wypoczynkiem w Chorwacji ale również Rosjanie, Szwedzi, Duńczycy i Finowie, czyli nasi sąsiedzi znad basenu morza bałtyckiego. Tak więc od weekendu majowego 2013 roku w sobotę zapraszamy na pokłady naszych nowych Bombardierów - powiedział Mariusz Dąbrowski, prezes Eurolotu.

Rejsy z Gdańska do Dubrownika zostaną uruchomione 27 kwietnia 2013 roku i będą się odbywały raz w tygodniu, w soboty.
Loty z Gdańska do Rijeki zostaną uruchomione 27 kwietnia 2013 roku i będą się odbywały również raz w tygodniu, w soboty.


W przyszłym roku powróci również połączenie z Gdańska do Zadaru. Eurolot uruchomił rejsy z Rębiechowa do północnej Dalmacji w czerwcu 2012 roku. Loty odbywały się w czasie wakacji letnich raz w tygodniu.

- Od ponad roku od wejścia linii Eurolot na pomorski rynek lotniczy, obserwujemy sukcesywny rozwój eurolot.com. Cieszymy się, że możemy wspierać ten ważny dla nas wszystkich projekt, a Gdańsk jest ważnym punktem w siatce połączeń Eurolotu. Obecnie przewoźnik ten jest najważniejszym graczem na rynku krajowym. To właśnie dzięki eurolot.com dzisiaj pasażerowie korzystający z naszego portu lotniczego polecieć mogą do Wrocławia, Krakowa i Katowic. Ta wysoka pozycja umacniana jest przez ekspansję zagraniczną. W siatce przewoźnika z Gdańska dotychczas oferowany był Zadar, Aarhus, Brema oraz Poprad, w grudniu wystartują loty do Salzburga. Kolejne letnie kierunki do Rijeki i Dubrownika z pewnością spotkają się z dużym zainteresowaniem ze strony pasażerów – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Do Chorwacji będzie można polecieć już od 269 zł w jedną stronę. Dla dzieci oraz młodzieży do 18 roku życia obowiązuje 50% zniżki. Dzieci do drugiego roku życia podróżują z Eurolotem bezpłatnie. Opłata za bagaż wliczona jest w cenę biletu. Każdy pasażer może wziąć ze sobą walizkę ważącą do 20 kg i 6-kilogramowy bagaż podręczny.

To nie koniec nowości - Mariusz Dąbrowski, prezes Eurolotu, zapowiedział już kolejną wizytę powiązaną z ogłoszeniem kolejnych połączeń z Gdańska.

Anna Żuchlińska
Fot. Piotr Bożykgość_2437e - Profil
gość_2437e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie