Z Gdańska do Rijeki i Dubrownika

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
12 listopada 2012 13:34
39 komentarzy
Reklama

Dziś (12.11) Eurolot ogłosił uruchomienie dwóch nowych połączeń z Gdańska do Chorwacji. W sezonie letnim w 2013 roku przewoźnik zaoferuje pasażerom loty z Rębiechowa do Dubrownika oraz Rijeki. Połączenia obsługiwane będą przez samoloty Bombardier Q400 NextGen, a lot nimi potrwa około dwóch godzin.

- Chorwacja ma szansę już w lipcu 2013 roku zostać 28 członkiem Unii Europejskiej. To ważny fragment historii tego kraju. Zaplanowanych jest wiele imprez okolicznościowych, koncertów, wydarzeń sportowych. Na podstawie analiz rynku i sugestii biur podroży z regionu pomorskiego spełniamy oczekiwania i rozszerzamy połączenia nad Adriatyk. Wiemy, że nie tylko Pomorzanie są zainteresowani wypoczynkiem w Chorwacji ale również Rosjanie, Szwedzi, Duńczycy i Finowie, czyli nasi sąsiedzi znad basenu morza bałtyckiego. Tak więc od weekendu majowego 2013 roku w sobotę zapraszamy na pokłady naszych nowych Bombardierów - powiedział Mariusz Dąbrowski, prezes Eurolotu.

Rejsy z Gdańska do Dubrownika zostaną uruchomione 27 kwietnia 2013 roku i będą się odbywały raz w tygodniu, w soboty.
Loty z Gdańska do Rijeki zostaną uruchomione 27 kwietnia 2013 roku i będą się odbywały również raz w tygodniu, w soboty.


W przyszłym roku powróci również połączenie z Gdańska do Zadaru. Eurolot uruchomił rejsy z Rębiechowa do północnej Dalmacji w czerwcu 2012 roku. Loty odbywały się w czasie wakacji letnich raz w tygodniu.

- Od ponad roku od wejścia linii Eurolot na pomorski rynek lotniczy, obserwujemy sukcesywny rozwój eurolot.com. Cieszymy się, że możemy wspierać ten ważny dla nas wszystkich projekt, a Gdańsk jest ważnym punktem w siatce połączeń Eurolotu. Obecnie przewoźnik ten jest najważniejszym graczem na rynku krajowym. To właśnie dzięki eurolot.com dzisiaj pasażerowie korzystający z naszego portu lotniczego polecieć mogą do Wrocławia, Krakowa i Katowic. Ta wysoka pozycja umacniana jest przez ekspansję zagraniczną. W siatce przewoźnika z Gdańska dotychczas oferowany był Zadar, Aarhus, Brema oraz Poprad, w grudniu wystartują loty do Salzburga. Kolejne letnie kierunki do Rijeki i Dubrownika z pewnością spotkają się z dużym zainteresowaniem ze strony pasażerów – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Do Chorwacji będzie można polecieć już od 269 zł w jedną stronę. Dla dzieci oraz młodzieży do 18 roku życia obowiązuje 50% zniżki. Dzieci do drugiego roku życia podróżują z Eurolotem bezpłatnie. Opłata za bagaż wliczona jest w cenę biletu. Każdy pasażer może wziąć ze sobą walizkę ważącą do 20 kg i 6-kilogramowy bagaż podręczny.

To nie koniec nowości - Mariusz Dąbrowski, prezes Eurolotu, zapowiedział już kolejną wizytę powiązaną z ogłoszeniem kolejnych połączeń z Gdańska.

Anna Żuchlińska
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
solokhumbu 2012-11-29 12:30   
solokhumbu - Profil solokhumbu
Zapewne w soboty będzie to rotacja GDN-ZAD-POZ-ZAD-GDN - to tak bazując na dzisiejszej (29.11) wiadomości. Jupppi!!
kuba-gda 2012-11-15 14:04   
kuba-gda - Profil kuba-gda
w systemie rezerwacyjnym jest DBV-POZ-DBV w soboty i robi to samolot, który doleci z ??? tego nie wiem.
W rozkładzie lotów są loty w środy i soboty. Z GDN-DBV-GDN-RJK-GDN w tej chwili są loty w soboty. GDN-ZAD-GDN są w sobotę z wolną rotacja w ZAD. Jeszcze czaka nas trochę zmian i niespodzianek w rozkładzie
adamlubin 2012-11-15 11:06   
adamlubin - Profil adamlubin
hymm... cos w eurolot zmieniaja w rozkładach -dzis nie ma POZ-DBV ? chyba nie kasuja?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama