×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Turkish otwiera i planuje nowe trasyLinie Turkish Airlines uruchomią połączenie ze Stambułu do Niamej oraz Wagadugu. Rejsy do Nigru oraz Burkina Faso wystartują 15 grudnia 2012 roku. Połączenie będzie obsługiwane Boeingiem 737-900ER.
Turkish Airlines będzie obsługiwał trasę Stambuł - Niamej - Wagadugu - Stambuł trzy razy w tygodniu. Rejs TK 597 będzie startował z tureckiego portu lotniczego w poniedziałki, czwartki i soboty o godzinie 17:45, na lotnisku w Niamej spodziewany jest o 22:55 tego samego dnia. Z Niamej wystartuje w dalszą drogę o 23:55, by w Wagadugu wylądować o 23:55 lokalnego czasu. W drogę powrotną do Stambułu wyruszy o 0:55, na tureckim lotnisku spodziewany jest o 9:15.Od grudnia przewoźnik również zamienia samolot na połączeniu do Kabulu. Rejsy do tej pory były wykonywane na Airbusach A320 lub Boeingach 737-800. Dokładnie 9 grudnia tego roku, do stolicy Afganistanu, poleci po raz pierwszy Airbus A330-300.

Warto dodać, że wraz z otrzymaniem 200. samolotu, którym został B737-900ER, i oczekiwaniu na kolejne maszyny dalekodystansowe (A330/B777) przewoźnik rozważa otworzyć sześć nowych połączeń. Według portalu airkule.com Turkish planuje latać do Montrealu, Bostonu, San Francisco, Mexico City, Caracas oraz Hawany. O ile rejsy do Bostonu, Montrealu i Caracas to pewne kierunki to w przypadku pozostałych pojawiają się pytania czy będą one na tyle interesujące, aby zaryzykować ich otwarcie.

Piotr Bożyk
Fot. Stu Dohertygość_d6b6b - Profil
gość_d6b6b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie