×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


IAG chce wykupić VuelingaInternational Airlines Group, koncern zrzeszający British Airways i Iberię, chce kupić hiszpańskiego przewoźnika niskokosztowego Vueling. IAG jest już właścicielem niecałych 46% udziałów w linii z bazą w Barcelonie.

IAG złożył ofertę zakupu reszty udziałów w Vueling w czwartek (8.11). Wartość przewoźnika jest szacowana na ok. 210 mln euro.

Zakup Vuelinga miałby pomóc w restrukturyzacji siatki połączeń europejskich Iberii. Według szacunków firmy Liberum krajowe i europejskie trasy Iberii to obszar, w którym przewoźnik notuje największe straty. Analitycy oceniają, że Iberia ma średni koszt na fotel w wysokości 73 euro, o ponad połowę wyższy niż niskokosztowy Vueling.Vueling oferuje obecnie połączenia do 74 krajowych i europejskich destynacji. W ramach restrukturyzacji siatki krajowej i europejskiej Iberia utworzyła już niskokosztową spółkę-córkę Iberia Express z bazą w Madrycie. Jednak Vueling ma pozostać osobną marką - zapewnia IAG.

Plany przejęcia Vuelinga przez IAG to kolejny etap konsolidacji na hiszpańskim rynku lotniczym. W 2009 r. Vueling połączył się z Clickairem, a na początku br. upadł Spanair. 

Dominik Sipiński
Fot. Piotr Bożykgość_4da7c - Profil
gość_4da7c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie