×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Najlepsze lotnisko to Wrocław!Wrocław i Rzeszów nagrodzone tytułami pięciogwiazdkowych, najlepszych w Polsce lotnisk! Po trzech miesiącach głosowania czytelnicy Pasazer.com wskazali porty lotnicze, które zasługują na wyróżnienie pod kątem komfortu obsługi pasażerskiej i całościowej oferty. Ponad 20 000 głosów, trzy miesiące głosowania, badania typu "tajemniczy klient" i opinie ekspertów - po raz pierwszy plebiscyt na przyjazne lotnisko realizowany był z takim rozmachem. Ocenie poddanych zostało 11 polskich portów lotniczych: Lotnisko Chopina w Warszawie, Modlin, Kraków, Katowice, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Łódź, Bydgoszcz, Szczecin i Rzeszów. 

Głosować można było przez dedykowaną stronę internetową, a także dzięki specjalnej aplikacji na portalu Facebook. Pasażerowie oceniali lotniska pod kątem komfortu terminala i rozwiązań infrastrukturalnych, szybkości obsługi, dojazdu i miejsc parkingowych, a także oferty handlowej. 

Nagrody zostały wręczone przedstawicielom lotnisk w trakcie uroczystej gali, która odbyła się w siedzibie Polskich Linii Lotniczych LOT. Impreza zgromadziła niemal wszystkie najważniejsze osoby w branży lotniczej.Najwyższą notę otrzymało wrocławskie lotnisko, tuż za nim uplasował się Rzeszów - oba porty zostały odznaczone pięcioma gwiazdkami i tytułem Przyjazne Lotnisko 2012. 

W opinii głosujących na cztery gwiazdki zasłużyły lotniska z Warszawy oraz Gdańska. Na trzy gwiazdki zasługują według głosujących lotniska w Katowicach i Poznaniu.

Przedstawiciele linii lotniczych wskazali także port, który najlepiej radzi sobie w kontaktach z partnerami i stwarza najbardziej przyjazne warunki do współpracy. W tej kategorii zwyciężyły Katowice.

Wyniki głosowania pokazują kilka ciekawych trendów. Po pierwsze, pasażerowie patrząc na lotnisko oceniają głównie infrastrukturę, czyli terminal i tereny wokół niego, w tym zaplecze parkingowe. Stąd też wysokie pozycje lotnisk, które w ostatnim czasie wybudowały lub zmodernizowały terminale. Równocześnie - Polak na lotnisku to nie zagubiony podróżny, ale osoba, która wie jak się po lotnisku poruszać i czego po nim oczekiwać. To, że mamy porównanie jak wyglądają lotniska w Europie (i nie tylko), pozwala lepiej ocenić stan naszych lotnisk, ale też docenić ogrom pracy, który w ostatnich latach został wykonany - komentuje Paweł Cybulak, redaktor naczelny portalu Pasazer.com.W trakcie uroczystej gali wieńczącej plebiscyt Krzysztof Banaszek, prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, oraz Marcin Piróg, prezes PLL LOT, podkreślali, że ostatnie miesiące były na polskim niebie wyjątkowe. 

- Chciałbym podziękować również tym, którzy w tej chwili pracują - dodał Banaszek.

Partnerem merytorycznym Ogólnopolskiego Testu Lotnisk: Przyjazne Lotnisko 2012 została Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z Rzeszowa, której przedstawiciele opracowali metodologię oraz wyniki. Partnerami Plebiscytu byli także PLL LOT, HDS Polska, Food&Joy, a patronat medialny objęły Wiadomości Turystyczne. Naszym partnerem była również sieć hoteli B&B Hotels.

Szczegółowe wyniki plebiscytu wraz z podziałem na kategorie wkrótce zostaną opublikowane na łamach Pasazer.com.

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipiński, Anna Robaczyńskagość_1b7d7 - Profil
gość_1b7d7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie