×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Dostarczono pierwszego ATR-a 42-600Europejski producent samolotów turbośmigłowych - ATR dostarczył dziś (9.11) pierwszego ATR-a 42 w wersji -600 dla linii Precision Air Services. Tanzański przewoźnik będzie pierwszym użytkownikiem tego typu (tzw. launch customer). Nowa maszyna zabierze na pokład 50 pasażerów w konfiguracji jednej klasy.

- Działamy na maszynach ATR od wielu lat i jesteśmy całkowicie przekonani o ich przydatności dla naszych tras regionalnych. ATR-y są doskonale przystosowane do gorącego klimatu w Afryce i operacji z krótkich pasów startowych. Dodatkowo oferują nam najniższe koszty operacyjne, co zdecydowanie przyczynia się do rozwoju regionalnego lotnictwa w naszym kraju - powiedział Alfonse Kioko, prezes spółki Precision Air Services.

Dostawa drugiej z zamówionych maszyn 42-600 zaplanowana jest na koniec tego roku.W grudniu 2011 roku, linia zamówiła pięć ATR-ów: cztery 42-600 oraz jednego 72-600 z dodatkowymi opcjami na dwie maszyny w wersji 72-600. Dzięki tej transakcji, przewoźnik z Tanzanii będzie użytkował łącznie 14 samolotów europejskiego producenta, stając się największym operatorem ATR-a w Afryce.

- Jesteśmy zadowoleni z wprowadzenia nowych ATR-ów w wersji -600 w Afryce Wschodniej oraz otrzymania ponownego zamówienia od Precision Air. Jesteśmy przekonani, że owocna współpraca będzie dalej umacniana w najbliższych latach - powiedział Filippo Bagnato, prezes ATR-a.

Wraz z wprowadzeniem  wersji -600 przewoźnik będzie dalej rozwijać regionalne połączenia poprzez otwarcie nowych tras i dodanie częstotliwości na obecnych rejsach. Wszystkie nowe samoloty będą wyposażone w nowoczesną i komfortową kabinę "Armonia".

Obecna flota przewoźnika to 12 maszyn: pięć maszyn ATR 72-500, dwie 42-500, dwie 42-300, a także jedna 42-600 oraz dwa Boeingi 737-300.

Piotr Bożyk
Fot. ATR Mediagość_c185c - Profil
gość_c185c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie