Nie będzie porozumienia Aerofłotu i SVO

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
08 listopada 2012 08:45
1 komentarz
Reklama

Rosyjski urząd antymonopolowy zablokował porozumienie Aerofłotu z lotniskiem Szeremetiewo. Oznacza to, że rosyjski przewoźnik oraz jego partnerzy z sojuszu SkyTeam nie przejmą w całości terminali D, E i F drugiego największego portu w stolicy Rosji.

Według Federalnego Urzędu Antymonopolowego podpisane porozumienie ograniczyłoby konkurencję na rynku. Wielu przewoźników, którzy straciliby dostęp do nowoczesnych terminali D, E i F na lotnisku Szeremetiewo (w tym PLL LOT), musiałoby zmienić moskiewskie lotnisko. 

Pozostałe terminale lotniska Szermetiewo są wykorzystywane jedynie do lotów krajowych oraz w obrębie państw WNP i mają znacznie niższy standard. 

Porozumienie podpisane w połowie października było przez ekspertów uważane za cios wymierzony w Transaero Airlines, prywatnego rosyjskiego konkurenta Aerofłotu. Transaero ma główną bazę na większym lotnisku Domodiedowo, ale wykonuje również wiele lotów, głównie czarterowych, z Szermetiewa za pomocą samolotów szerokokadłubowych. 

Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

gruszkatt 2012-11-08 22:26   
gruszkatt - Profil gruszkatt
ee tam, z tym Skyteam'em to jest na prawde zle, slaby alians a Vietnam Airlines zamiast laczyc sie z innym skajtimami to pozostaje w DME.
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama