×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nie będzie porozumienia Aerofłotu i SVORosyjski urząd antymonopolowy zablokował porozumienie Aerofłotu z lotniskiem Szeremetiewo. Oznacza to, że rosyjski przewoźnik oraz jego partnerzy z sojuszu SkyTeam nie przejmą w całości terminali D, E i F drugiego największego portu w stolicy Rosji.

Według Federalnego Urzędu Antymonopolowego podpisane porozumienie ograniczyłoby konkurencję na rynku. Wielu przewoźników, którzy straciliby dostęp do nowoczesnych terminali D, E i F na lotnisku Szeremetiewo (w tym PLL LOT), musiałoby zmienić moskiewskie lotnisko. 

Pozostałe terminale lotniska Szermetiewo są wykorzystywane jedynie do lotów krajowych oraz w obrębie państw WNP i mają znacznie niższy standard. 

Porozumienie podpisane w połowie października było przez ekspertów uważane za cios wymierzony w Transaero Airlines, prywatnego rosyjskiego konkurenta Aerofłotu. Transaero ma główną bazę na większym lotnisku Domodiedowo, ale wykonuje również wiele lotów, głównie czarterowych, z Szermetiewa za pomocą samolotów szerokokadłubowych. 

Dominik Sipiński


Reklama


Booking.com
gość_f35cc - Profil
gość_f35cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie