×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Warszawa: Nowa kabina dla palaczy
Kabina Double High Plaza dla osób palących została zainstalowana na Lotnisku Chopina w Warszawie. Nowa, dwukrotnie większa od dotychczasowych kabin dostępnych w warszawski porcie może pomieścić od 24-28 osób.

Nowa kabina dla palących jest pierwszym tego typu obiektem zainstalowanym w terminalu lotniskowym na całym świecie. Jak zapowiadają władze lotniska Double High Plaza dzięki  swojej powierzchni 3430 mm na 4400 mm oraz 2637 mm wysokość  daje przestrzeń, która zwiększa komfort przebywania i palenia w kabinie. Urządzenie tak samo jak trzy 14-osobowe kabiny zostało dostarczone i jest serwisowane przez firmie Palarnie.pl. Dwie kabiny mieszczą się w strefie zastrzeżonej dla pasażerów odlatujących oraz jedna w salonie VIP. Wszystkie wyposażone zostały w niezwykle wydajny system oczyszczający powietrze.Zawartość popielnic i filtrów jest regularnie usuwana przez serwis, a następnie utylizowana, co powoduje, że żadne produkty uboczne palenia tytoniu nie oddziaływają negatywnie na środowisko naturalne.

Decyzja o zainstalowaniu kabin dla palących w terminalu wynikała z sygnałów, jakie do nas docierały od pasażerów. Po odprawie i wejściu do strefy zastrzeżonej nie było możliwości zapalenia papierosa. Kiedy zainstalowaliśmy palarnie, zaczęliśmy otrzymywać wiele pozytywnych uwag od pasażerów i uznaliśmy, że rozwiązanie się sprawdza. Teraz zwiększamy pojemność kabin, żeby wyjść naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu – wyjaśnia Radosław Żuk, dyrektor Biura Public Relations Lotniska Chopina.

Lotnisko zdecydowało się na zainstalowanie nowoczesnych kabin po wejście w życie w 2010 roku nowelizacji tzw. ustawy antynikotynowej. Od tej pory pasażerowie mogli zapalić papierosa jedynie przed wejściem do terminala, bowiem cały obiekt stał się strefą wolną od dymu tytoniowego.

W połowie ub. roku zamontowaliśmy na Lotnisku Chopina pierwsze kabiny dla palaczy, które od tej pory cieszą się ogromną popularnością. Świadczą o tym liczby: w ramach rutynowego serwisu kabin zutylizowaliśmy dotąd półtorej tony niedopałków i ok. 300 kilogramów substancji smolistych – mówi Maciej Nasiński, prezes spółki Palarnie.pl.

Justyna Żyła
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_3b35e - Profil
gość_3b35e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie