Warszawa: Nowa kabina dla palaczy

08 listopada 2012 10:13
23 komentarzy
Reklama

Kabina Double High Plaza dla osób palących została zainstalowana na Lotnisku Chopina w Warszawie. Nowa, dwukrotnie większa od dotychczasowych kabin dostępnych w warszawski porcie może pomieścić od 24-28 osób.

Nowa kabina dla palących jest pierwszym tego typu obiektem zainstalowanym w terminalu lotniskowym na całym świecie. Jak zapowiadają władze lotniska Double High Plaza dzięki  swojej powierzchni 3430 mm na 4400 mm oraz 2637 mm wysokość  daje przestrzeń, która zwiększa komfort przebywania i palenia w kabinie. Urządzenie tak samo jak trzy 14-osobowe kabiny zostało dostarczone i jest serwisowane przez firmie Palarnie.pl. Dwie kabiny mieszczą się w strefie zastrzeżonej dla pasażerów odlatujących oraz jedna w salonie VIP. Wszystkie wyposażone zostały w niezwykle wydajny system oczyszczający powietrze.Zawartość popielnic i filtrów jest regularnie usuwana przez serwis, a następnie utylizowana, co powoduje, że żadne produkty uboczne palenia tytoniu nie oddziaływają negatywnie na środowisko naturalne.

Decyzja o zainstalowaniu kabin dla palących w terminalu wynikała z sygnałów, jakie do nas docierały od pasażerów. Po odprawie i wejściu do strefy zastrzeżonej nie było możliwości zapalenia papierosa. Kiedy zainstalowaliśmy palarnie, zaczęliśmy otrzymywać wiele pozytywnych uwag od pasażerów i uznaliśmy, że rozwiązanie się sprawdza. Teraz zwiększamy pojemność kabin, żeby wyjść naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu – wyjaśnia Radosław Żuk, dyrektor Biura Public Relations Lotniska Chopina.

Lotnisko zdecydowało się na zainstalowanie nowoczesnych kabin po wejście w życie w 2010 roku nowelizacji tzw. ustawy antynikotynowej. Od tej pory pasażerowie mogli zapalić papierosa jedynie przed wejściem do terminala, bowiem cały obiekt stał się strefą wolną od dymu tytoniowego.

W połowie ub. roku zamontowaliśmy na Lotnisku Chopina pierwsze kabiny dla palaczy, które od tej pory cieszą się ogromną popularnością. Świadczą o tym liczby: w ramach rutynowego serwisu kabin zutylizowaliśmy dotąd półtorej tony niedopałków i ok. 300 kilogramów substancji smolistych – mówi Maciej Nasiński, prezes spółki Palarnie.pl.

Justyna Żyła
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
hariko 2012-11-13 16:56   
hariko - Profil hariko
najgorsze jest to, ze wychodzacy z tzw kabin "palacze" , smierdza znacznie gorzej tytoniem i dymem papierosowym!
pcharasz 2012-11-10 11:03   
pcharasz - Profil pcharasz
Takie tarasy się sprawdzają w ciepłych krajach (np. lotnisko Chang Yi), w zimniejszych - niekoniecznie. Zdanie o wybiegu dla psów jest nie na miejscu.
andrzejtoulon 2012-11-10 02:13   
andrzejtoulon - Profil andrzejtoulon
wroord.chyba troche za pozno na przebudowywanie hali odlotow,ale rzeczywiscie fajnie by bylo gdyby taki taras na swiezym powietrzu moglby istniec. Dotychczas jeden taki spotkalem w Funchal na Maderze i naprawde fajna sprawa , ze wzgledu na duza powierzchnie (taras jest dlugi) palacze nie przeszkadzaja niepalacym.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama