×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Warszawa: 9% spadek w październiku
W październiku w porcie lotniczym Warszawa odprawionych zostało 740 tys. pasażerów. To o 9% mniej niż w październiku 2011 roku.- Mniejszy ruch na Lotnisku Chopina jest wynikiem naszych strategicznych decyzji podjętych wiele miesięcy temu. Obecne wyniki są efektem uruchomienia lotniska w Modlinie i przekierowania tam ruchu generowanego przez tanie linie lotnicze Wizz Air. Dzięki temu mamy teraz mniejsze obciążenie terminala, co pozwala nam na obsługiwanie pasażerów w komfortowych warunkach pomimo wyłączenia części budynku do modernizacji. Biorąc pod uwagę łączną liczbę pasażerów obsłużonych na lotniskach warszawskich można śmiało stwierdzić, że ruch znacząco rośnie – komentuje Michał Marzec, dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie.

Od początku roku przez warszawskie lotnisko Chopina przewinęło się 8,4 mln podróżnych. Stanowi to 4% wzrost w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku. Z połączeń krajowych skorzystało w tym okresie 1,34 mln pasażerów - to o 48% więcej niż w poprzednim roku. W ruchu międzynarodowym odprawionych zostało 7,05 mln podróżnych, co stanowi 1,6% spadek.Anna Żuchlińskagość_9fc95 - Profil
gość_9fc95
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie