LOT zapewnił finansowanie B787

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
06 listopada 2012 00:17
27 komentarzy
Reklama

Dzisiaj (5.11) w ambasadzie Rzeczpospolitej Polskiej w Waszyngtonie Prezes Polskich Lotniczych LOT – Marcin Piróg, Prezes Export – Import Bank of the United States –Fred Hochberg oraz Wice Prezes Banku Apple Bank for Savings – Jon Byron podpisali umowę o finansowaniu pierwszego z pięciu Boeingów 787 Dreamliner objętych programem gwarancji eksportowych.

Samolot ten dołączy do floty polskiego przewoźnika już w połowie listopada br. Tym samym PLL LOT zakończyły ostatni etap finalizacji procesu zakupu samolotów oraz uzyskały zgody niezbędne do otrzymania gwarancji kredytowych z tym związanych.

PLL LOT z sukcesem zakończyły proces uzyskania zgody amerykańskiej agencji ubezpieczeń kredytów eksportowych - Export Import Bank of the United States („US Ex-Im Bank”) dotyczących udzielenie gwarancji kredytowych na finansowanie zakupu pięciu nowych Boeingów 787 Dreamliner. Narodowy przewoźnik finalizował także proces pozyskania finansowania komercyjnego, który jest związany z ww. gwarancjami kredytowymi. We współpracy z londyńskim doradcą DVB Bank SE Aviation Division, spółka wybrała w procesie zapytania ofertowego i negocjacji komercyjny bank: Apple Bank for Savings z Nowego Jorku współpracujący z instytucją finansową i brokerem KGS-Alpha Capital Markets, L.P. dla sfinansowania ww. transakcji.

- Cieszymy się, że LOT został obdarzony zaufaniem oraz poparciem US Ex-Im Bank w zakresie finansowania Boeingów 787, a także ze względu na uzgodnione preferencyjne warunki gwarancyjne – powiedział Marcin Piróg, Prezes Zarządu PLL LOT S.A. - Zaplanowaliśmy podpisanie dokumentów finansowych w przededniu dostawy pierwszego Dreamlinera, który przyleci do nas już za 10 dni. Gratuluję naszemu zespołowi finansowemu i prawnemu za sprostanie temu wyzwaniu – dodaje.

- Apple Bank for Savings zaoferował nam bardzo elastyczne warunki finansowania dla różnych scenariuszy strategicznych. Liczymy na owocną i satysfakcjonującą obie strony współpracę – powiedział wiceprezes Zbigniew Mazur, Członek Zarządu PLL LOT S.A. ds. Ekonomiczno-Finansowych. - W celu dalszego obniżania kosztów finansowych, w niedalekiej przyszłości planujemy skorzystać z przedstawionych nam instrumentów opartych o emisję obligacji, tzw. „Ex-Im Bonds – dodaje.

Polskie Linie Lotnicze LOT będą pierwszym europejskim przewoźnikiem i jedną z pierwszych linii lotniczych na świecie, która zamierza wykorzystać instrument obligacji „Ex-Im Bonds” w zakresie finansowania zakupów samolotów Boeing 787 Dreamliner. W ramach sfinalizowania transakcji narodowy przewoźnik rozpocznie współpracę z Apple Bank for Savings, posiadającym 149 - letnią historię oraz niekwestionowany, wysoki 5-o gwiazdkowy rate-ing Bauer Financial notowany od 12 lat. Od kilku lat Apple Bank for Savings jest aktywnym uczestnikiem na rynku finansowania w oparciu o gwarancje agencji ubezpieczeń kredytów eksportowych US Ex-Im Bank.

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_8e53f 2012-11-24 08:49   
gosc_8e53f - Profil gosc_8e53f
Ethiopian ma INDENTYCZNY sposób kredytowania swoich 787, zatem: eleganccy panowie z zarządów i rad nadzorczych: nie ośmieszajcie się. I tak mamy z was tzw."polew" odprawiając was na rejsy. Jesteście najśmieszniejszym rodzajem pasażera.
gosc_a52be 2012-11-12 06:59   
gosc_a52be - Profil gosc_a52be
Robili wcześniej różne rzeczy, ale za to znali tych co trzeba...
gosc_35535 2012-11-09 21:04   
gosc_35535 - Profil gosc_35535
Piszecie tu o niekompetentnym zarządzie firmy - czy ktoś może napisać kim są ci Panowie i skąd wzięli się w LOCIE?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama