×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa połączy się z Turkish?Lufthansa i Turkish Airlines mogą połączyć się w jedną spółkę - zapowiedział premier Turcji, Recep Tayyip Erdogan. Rozmawiając z dziennikarzami w trakcie zjazdu swojej partii, Erdogan podkreślił, że z pomysłem wyszła Angela Merkel, kanclerz Niemiec.

- Angela Merkel zaproponowała stworzenie wspólnego zarządu spółek w trakcie naszego zeszłotygodniowego spotkania w Berlinie. Zgodziliśmy się na to - powiedział Erdogan, cytowany przez gazetę "Today's Zaman".Nie wiadomo, do czego dokładnie miałoby prowadzić ustanowienie wspólnego zarządu. Przedstawiciele przewoźników odmawiają komentarza. Celem mogłoby całkowite połączenie linii lub ustanowienie wspólnego koncernu, podobnego do Air France-KLM.

Współpraca Lufthansy i Turkish Airlines nie jest niczym nowym. Obydwaj przewoźnicy są zrzeszeni w Star Alliance. Stworzyli także spółkę joint-venture SunExpress. Linia ta jest obecnie liderem pod względem przewozów czarterowych oraz regularnych pomiędzy Europą i południową Turcją. Hamdi Topcu, prezes Turkish Airlines, powiedział dziennikarzom "Today's Zaman", że dokładny plan działania zostanie opracowany w ciągu pięciu miesięcy. 

Gdyby Lufthansa i Turkish Airlines połączyły siły, stałyby się drugim największym przewoźnikiem na świecie. Łączna wartość linii jest szacowana na ok. 7 mld euro. Niemiecki i turecki przewoźnik razem zatrudniają ok. 135 tys. pracowników.

Dominik Sipiński
fot. Piotr Bożyk, Boeing Media


Reklama


Booking.com
gość_ebb7f - Profil
gość_ebb7f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie