×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


ANA: Dreamliner lata już rok


Za 10 dni w Polsce wyląduje pierwszy Boeing 787 Dreamliner dla LOT-u. W japońskich liniach ANA, który były pierwszym odbiorcą "Liniowca Marzeń", samolot lata już ponad rok. Pierwszy rozkładowy rejs odbył sie 1 listopada 2011 r.

Z tej okazji japoński przewoźnik opublikował dane dotyczące pierwszych 12 miesięcy operacji Dreamlinera.Od 1 listopada zeszłego roku Boeingi 787 w barwach linii ANA wykonały 9 tys. lotów przewożąc 1,8 mln pasażerów. Na lotach obsługiwanych przez ten typ samolotu przewoźnik zanotował średnie wypełnienie o ok. 9 pkt proc. lepsze niż na pozostałych rejsach. Na trasach międzynarodowych wyniosło ono 82,6%, a na krajowych 72,8%. 

Zdecydowana większość Dreamlinerów jest wykorzystywana na trasach krajowych w Japonii. Aż 8,4 tys. lotów spośród łącznie 9 tys. operacji Boeingów 787 było połączeniami krajowymi. Na tych trasach ANA przewiozła ponad 1,7 mln pasażerów, podczas gdy na połączeniach międzynarodowych Dreamlinery tej linii przewiozły jedynie ok. 70 tys. podróżnych. Według badań przeprowadzonych wśród pasażerów AN-y ponad 40% z nich wybrało lot właśnie ze względu na to, że jest on obsługiwany Boeingiem 787. Japońska linia poinformowała również, że oszczędności w spalaniu przekroczyły zakładane 20% i wyniosły 21%. 

Obecnie we flocie linii ANA lata 16 Dreamlinerów. Łącznie przewoźnik zamówił 66 maszyn tego typu w wariantach -8 i -9. 

Dominik Sipiński
fot. ANA, Dominik Sipińskigość_f5aec - Profil
gość_f5aec
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie