Stansted chce lotów do Chin

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
03 listopada 2012 17:54
11 komentarzy
Reklama

Londyńskie lotnisko Stansted, baza linii easyJet i Ryanair, chce uzyskać bezpośrednie połączenie lotnicze do Chin.

- Ponieważ mamy tutaj dużo możliwości rozwoju, to jest obszar, na którym musimy się koncentrować - powiedział Mark Souter, dyrektor ds. relacji z liniami lotniczymi lotniska Stansted, cytowany przez BBC.

Lotnisko w Stansted jest położone ok. 50 km na północny-wschód od centrum Londynu. Jest wykorzystywane głównie przez przewoźników niskokosztowych i czarterowych. W 2011 r. w porcie odprawiono 18 mln pasażerów. Obecna infrastruktura ma przepustowość 35 mln pasażerów rocznie.

Mark Souter podkreślił, że lotnisko prowadzi rozmowy z zainteresowanymi przewoźnikami. W przyszłym roku brytyjska Komisja Lotniskowa dokona przeglądu możliwości i przepustowości wszystkich londyńskich lotnisk.

Obecnie z Londynu-Stansted nie są oferowane żadne połączenia długodystansowe. Nieliczne trasy pozaeuropejskie trasy średniej długości to głównie loty do Afryki Północnej i na Bliski Wschód, obsługiwane przez linie czarterowe i niskokosztowe.

Jak informuje BBC, jedyne lądowanie samolotu z Chin w Stansted miało miejsce tego lata. Był to specjalny samolot wyczarterowany przez chińskich dygnitarzy w związku z igrzyskami olimpijskimi w Londynie.

Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
czapl1997 2012-11-04 12:42   
czapl1997 - Profil czapl1997
Zobaczymy jakie będzie wzięcie na loty Norwegiana do NY i Bangkoku.
luka 2012-11-04 11:56   
luka - Profil luka
lmajchrowski: wiesz jak trudno jest znaleźć codziennie 850 paxów chętnych na jedną konkretną godzinę... poza tym pamiętaj że ktoś kto kupuje bilet za 1 euro jest kiepskim klientem dla Ryanair. Dobry klient to taki który płaci za bagaż, sprzęt sportowy, zrobi zmianę nazwiska albo zmianę daty, nie wydrukuje sobie boarding passa samemu albo weźmie bagaż podręczny o 2 cm za duży... nie wspominając o kupowaniu kanapek na pokładzie i zdrapek ;)
humbak 2012-11-04 11:27   
humbak - Profil humbak
W Ryanair kazdy pasazer placi za niepelnosprawnego, zas sami niepelnosprawni maja bezplatna asyste.
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama