×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Stansted chce lotów do ChinLondyńskie lotnisko Stansted, baza linii easyJet i Ryanair, chce uzyskać bezpośrednie połączenie lotnicze do Chin. 

- Ponieważ mamy tutaj dużo możliwości rozwoju, to jest obszar, na którym musimy się koncentrować - powiedział Mark Souter, dyrektor ds. relacji z liniami lotniczymi lotniska Stansted, cytowany przez BBC.

Lotnisko w Stansted jest położone ok. 50 km na północny-wschód od centrum Londynu. Jest wykorzystywane głównie przez przewoźników niskokosztowych i czarterowych. W 2011 r. w porcie odprawiono 18 mln pasażerów. Obecna infrastruktura ma przepustowość 35 mln pasażerów rocznie.

Mark Souter podkreślił, że lotnisko prowadzi rozmowy z zainteresowanymi przewoźnikami. W przyszłym roku brytyjska Komisja Lotniskowa dokona przeglądu możliwości i przepustowości wszystkich londyńskich lotnisk. 

Obecnie z Londynu-Stansted nie są oferowane żadne połączenia długodystansowe. Nieliczne trasy pozaeuropejskie trasy średniej długości to głównie loty do Afryki Północnej i na Bliski Wschód, obsługiwane przez linie czarterowe i niskokosztowe. 

Jak informuje BBC, jedyne lądowanie samolotu z Chin w Stansted miało miejsce tego lata. Był to specjalny samolot wyczarterowany przez chińskich dygnitarzy w związku z igrzyskami olimpijskimi w Londynie. 

Dominik Sipińskigość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie