×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Mediolan-Linate - Rzym: Nie tylko AlitaliaWłoski urząd ds. konkurencji uznał, że czas skończyć z monopolem Alitalii na obsługę lukratywnej krajowej trasy z Rzymu-Fiumicino do Mediolanu-Linate. Od przyszłego roku pięć połączeń dziennie będzie obsługiwał easyJet.

Po połączeniu linii Alitalii i Air One w 2008 r. włoski przewoźnik był jedynym latającym pomiędzy Rzymem i Mediolanem-Linate. Z uwagi na bardzo trudną sytuację finansową państwowej Alitalli uznano wtedy, że taki monopol pomoże przewoźnikowi i nie należy go przerywać. 

We wrześniu br. Alitalia usłyszała jednak, że musi pozbyć się ośmiu par slotów przeznaczonych na obsługę połączenia z Rzymu do Mediolanu-Linate. Tę decyzję podtrzymał urząd ds. konkurencji. EasyJet rozpocznie loty na tej bardzo dochodowej trasie już na początku 2013 r.

Połączenie Rzymu z Mediolanem należy do najbardziej ruchliwych tras lotniczych w Europie. W 2011 r. na tej trasie podróżowało ok. 2,4 mln pasażerów, z czego ponad 60% pomiędzy lotniskami Rzym-Fiumicino i Mediolan-Linate. 

EasyJet obsługuje już połączenie z Rzymu-Fiumicino do Mediolanu-Malpensy. Jest ono jednak mniej dogodne, gdyż Malpensa znajduje się znacznie dalej od centrum finansowej stolicy Włoch niż położone w obrębie miasta Linate.

Dominik Sipiński


Reklama


Booking.com
gość_e952f - Profil
gość_e952f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie