Konkurs na terminal w Szymanach

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
31 października 2012 16:07
6 komentarzy
Reklama

Rozpisany został konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej terminala pasażerskiego regionalnego portu lotniczego w Szymanach. Organizatorem konkursu jest spółka Warmia i Mazury, a lotnisko zostanie uruchomione w ramach realizacji projektu pn. Regionalny Port Lotniczy Olsztyn – Mazury, zapisanego na liście projektów kluczowych w Regionalnym Programie Operacyjnym. 

- Cały projekt opiewa na ok. 200 mln zł, a na budowę terminala przeznaczyliśmy do 35 mln zł – mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. - Terminal będzie miał charakter międzynarodowy i będzie posiadał wszystkie funkcje niezbędne do pełnej obsługi ruchu pasażerskiego. Ma zapewnić komfort oczekiwania na lot, odprawę biletowo-bagażową, paszportową, odprawę pasażerów w ramach umowy z Schengen i spoza tej strefy, obsługę i procedurę odprawy i odbioru bagażu. Chcemy też, żeby budynek był tak zaprojektowany, żeby w minimalnym stopniu ingerował w zalesiony obszar wokół lotniska, nawiązywał do otoczenia i w łatwy sposób dał się w przyszłości rozbudować - dodaje. Koncepcja budowy portu zakłada, że będzie on wybudowany dla obsługi 300 tysięcy pasażerów rocznie z możliwością rozbudowy i obsługi docelowo 500 tysięcy pasażerów rocznie. Budynek będzie podzielony na odpowiednie strefy – przylotów, odlotów, VIP, ogólną, strefę dla personelu terminala i zespół pomieszczeń technicznych. W ramach konkursu zostaną przyznane nagrody za projekt: - pierwsza nagroda – 21 tys. zł, - druga – 11 tys. zł, - trzecia – 8 tys. zł, - czwarta i piąta – po 5 tys. zł. 

Niezależnie od nagród pieniężnych zwycięzca konkursu otrzyma zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej inwestycji. Prace konkursowe można składać do 29 marca 2013 roku w siedzibie spółki Warmia i Mazury w Szczytnie, a ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 30 kwietnia 2013 roku. Oceny merytorycznej złożonych prac dokona sąd konkursowy, którego Przewodniczącym jest Janusz Mościcki, architekt z Olsztyna. 

Paweł Cybulak

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_4f9c8 2012-10-31 23:28   
gosc_4f9c8 - Profil gosc_4f9c8
Kiedyś zrobiłem terminal w Sketchup, ale marnie ;/
gosc_172c5 2012-10-31 19:29   
gosc_172c5 - Profil gosc_172c5
gosc_29e1c : jak widac po lublinie chyba sie mylisz lotnisko w tym regionie polski przyda sie i juz kiedys ryanair chcial tam latac gdyby wybudowali lotnisko zdolne do przyjmowania samolotow. zielona gora tez rprowadzi rozmowy z przewoznikami i coraz wiecej slychac o jakims polaczeniu i ILS
ktgracz 2012-10-31 18:44   
ktgracz - Profil ktgracz
cani: humbak musi to uregulować :) // gosc_29e1c: pas już jest ;P może jeszcze Przasnysz Intl. Airport, wtedy Mazury, to nie będzie już nie tylko szlak wielkich jezior, ale szlak małych lotnisk :))
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama