Monopol Aerofłotu słabnie

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
31 października 2012 14:59
3 komentarze
Reklama

Rosyjskie linie Aerofłot są gotowe zrzec się monopolu na ponad 30 trasach międzynarodowych z Moskwy - informuje "The Moscow Times". Wśród nich są m.in. rejsy do Warszawy.

Zgodnie z rosyjskim prawem Aerofłot ma zagwarantowany monopol spośród przewoźników z tego kraju na wielu lukratywnych połączeniach międzynarodowych. Najczęściej na mocy umów dwustronnych tylko po jednym przewoźniku z obydwu państw może obsługiwać te trasy. Taka sytuacja dotyczy m.in. rejsów z Warszawy do Moskwy - mogą one być obsługiwane jedynie przez Aerofłot i PLL LOT.

Jednak Witalij Saweliew, prezes Aerofłotu, zapowiada, że jego linia może zrzec się tego prawa na ponad 30 połączeniach.

- Jeśli nasze trasy zostaną przyznane innym rosyjskim przewoźnikom w celu obniżenia cen, będziemy bronić tej decyzji - zapowiedział Saweliew, jednocześnie przyznając, że utrata monopolu wpłynie negatywnie na zyski jego firmy.

Poza połączeniem do Warszawy wśród łącznie 34 wymienianych tras znalazły się także rejsy do Amsterdamu, Hawany, Pragi, Seulu, Zurychu i Helsinek. Prywatni rosyjscy przewoźnicy, głównie Transaero Airlines i S7 Airlines, od dawna krytykują monopolistyczną pozycję Aerofłotu.

Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
arahja 2012-11-02 01:46   
arahja - Profil arahja
W rosji nie pada snieg, w rosji ty padasz na snieg. silna regulacja w rosji doprowadzila do zapasci ich lotnictwa wiec liberalizacja nieba ma pomoc odwrocic niekozystny stan. Aeroflot wie ze nie ma sensu bronic takiego stanu
gosc_baa71 2012-10-31 20:35   
gosc_baa71 - Profil gosc_baa71
Rosji rozumem nie pojmiesz, jak mówi ich własne powiedzenie
gosc_0f618 2012-10-31 15:13   
gosc_0f618 - Profil gosc_0f618
"Jedna Witalij Saweliew, prezes Aerofłotu, zapowiada, że jego linia może zrzec się tego prawa na ponad 30 połączeniach.

- Jeśli nasze trasy zostaną przyznane innym rosyjskim przewoźnikom w celu obniżenia cen, będziemy bronić tej decyzji". Nie rozumiem. Przed kim będą bronić decyzji i zabraniu im wyłączności na dane trasy, a de facto w myśl obowiązujących umów, oddaniu ich konkurencji? Prezes nie będzie działał o interes firmy, która kieruje?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama