×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rostechnologia kupi 35 maszyn 737 MAX


Dziś (30.10) rosyjska państwowa spółka Rostechnologia (Aviakapital-Servis) podpisała zobowiązanie na zakup 35 maszyn Boeing 737 MAX. Wartość przyszłego kontraktu opiewa na kwotę około 3,5 mld dolarów amerykańskich. Dostawy przewidziane są w latach 2018-2021.

- Podpisaliśmy zobowiązanie na 35 maszyn 737 MAX przez co zostaliśmy pierwszym klientem tego samolotu w Europie Wschodniej. W rezultacie tej umowy nasi partnerzy (przewoźnicy) otrzymają możliwość leasingu najnowocześniejszych samolotów. Rosyjskie linie zyskają przewagę na rynku lotniczym przez co będą w stanie zwiększyć swoją działalność zarówno w kraju jak i na arenie międzynarodowej - powiedział Siergiej Czemiezow, prezes spółki Rostechnologia.Nowa rodzina 737 będzie napędzana przez silniki firmy CFM International o oznaczeniu LEAP-1B, które zostaną zoptymalizowane pod kątem B737. Według pierwszych prognoz producenta nowe samoloty będą o 4 procent oszczędniejsze od konkurencyjnego Airbusa A320neo. Boeing podjął decyzję również w sprawie wyboru rozmiaru silnika. Wentylator nowej jednostki napędowej będzie miał średnicę 173 cm (68 cali) czyli ponad 10 cm więcej niż obecne silniki B737. Z większą średnicą silnika, Boeing zmuszony jest wydłużyć przednią goleń podwozia samolotu o około 15-20cm (6-8 cali), aby uniknąć kontaktu jednostki napędowej z oświetleniem drogi kołowania. Producent również zaprojektował nowy rodzaj wingletów, które będą montowane w maszynach 737 MAX.

Nowy model B737 budzi duże zainteresowanie wśród przewoźników, firm leasingowych, a także klientów VIP. Kto chce latać i kupować 737 MAX? O tym można przeczytać w naszym artykule "Coraz więcej zamówień B737 MAX".

Piotr Bożyk
Fot. Boeing Mediagość_0445e - Profil
gość_0445e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie