×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SAS zainaugurował Kopenhagę z Łodzi
Wczoraj (29.10) SAS zainaugurował nowe połączenie z Łodzi do Kopenhagi. To już szóste w Polsce lotnisko w siatce tego skandynawskiego przewoźnika. 

Pierwszym samolotem o godz. 14:15 do Łodzi przyleciały 22 osoby, a w drogę powrotną udało się 14 pasażerów. 

 - Jak na razie obserwujemy bardzo nierówne ilości rezerwacji w poszczególne dni. Jednego dnia mamy 60-70% wypełnienia, innego kilka osób. Wydaje mi się, że może to być normalne przy otwieraniu zupełnie nowej trasy. Pasażerowie muszą się nauczyć latać i to nie tylko do Kopenhagi lub ewentualnie do Skandynawii, co naturalnie się kojarzy. Gościmy w Łodzi regularnie, spotykamy się firmami i cały czas wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że przy obecnym rozkładzie z Łodzi można bardzo zgrabnie, przez Kopenhagę dotrzeć do innych miast europejskich. Ewentualnie jeżeli połączenie nie odpowiada można wrócić SAS-em do Warszawy (od 29 października mamy trzy połączenia dziennie gwarantujące niemal wszystkie, idealne połączenia) - powiedziała Wanda Brociek, dyrektor generalna SAS na Polskę.

 - Obecnie nasze najważniejsze zadanie to komunikowanie powyższego naszym pasażerom. Inna prawidłowość, którą również obserwujemy, rezerwacje są dokonywane relatywnie na krótko przed odlotem, ale w tym przypadku Łódź nie różni się zbytnio od reszty Polski. Im szybciej pasażerowie poznają tą ofertę, tym szybciej nasze połączenie będzie pełne i zaczniemy myśleć o drugim dziennie - dodała Brociek.Dzięki pojawieniu się skandynawskiego przewoźnika Łódź zyskuje pierwsze i jak na razie jedyne bezpośrednie połączenie z dużym europejskim hubem. 
Dzięki licznym połączeniom z kopenhaskiego lotniska i współpracy z partnerami z lotniczego sojuszu Star Alliance, pasażerowie SAS mogą kontynuować podróż do wielu miast w Europie i na świecie.Podczas inauguracji połączenia obecni byli Wanda Brociek, dyrektor generalna SAS w Polsce, Elisabeth Milton Hemmingsen, dyrektor generalna SAS ds. sprzedaży globalnej B2B oraz Björn Ekegren, dyrektor generalny SAS na region Europy Środkowej.Elisabeth Milton Hemmingsen wygłosiła swoje przemówienie po polsku, podczas którego z sentymentem wspominała Łódź, w której mieszkała i nauczyła się języka polskiego.Loty z Łodzi do Kopenhagi odbywać się będą sześć razy w tygodniu, oprócz sobót. Jednak w okresie od 1 stycznia do 15 lutego 2013 skandynawski przewoźnik ograniczy ofertę do trzech rejsów w tygodniu. Połączenie obsługiwać będzie 50-miejscowy samolot CRJ 200.Kilka dni temu informowaliśmy, że przewoźnik po pół roku od uruchomienia, rezygnuje z obsługi połączenia na trasie Katowice - Kopenhaga. Powodem ma być kiepska sprzedaż.

Tomasz Wyszyński
Fot. Port Lotniczy Łódźgość_16b9f - Profil
gość_16b9f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie