SAS zainaugurował Kopenhagę z Łodzi

Tomasz Wyszyński - Profil Tomasz Wyszyński
30 października 2012 00:12
17 komentarzy
Reklama

Wczoraj (29.10) SAS zainaugurował nowe połączenie z Łodzi do Kopenhagi. To już szóste w Polsce lotnisko w siatce tego skandynawskiego przewoźnika.

Pierwszym samolotem o godz. 14:15 do Łodzi przyleciały 22 osoby, a w drogę powrotną udało się 14 pasażerów.

- Jak na razie obserwujemy bardzo nierówne ilości rezerwacji w poszczególne dni. Jednego dnia mamy 60-70% wypełnienia, innego kilka osób. Wydaje mi się, że może to być normalne przy otwieraniu zupełnie nowej trasy. Pasażerowie muszą się nauczyć latać i to nie tylko do Kopenhagi lub ewentualnie do Skandynawii, co naturalnie się kojarzy. Gościmy w Łodzi regularnie, spotykamy się firmami i cały czas wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że przy obecnym rozkładzie z Łodzi można bardzo zgrabnie, przez Kopenhagę dotrzeć do innych miast europejskich. Ewentualnie jeżeli połączenie nie odpowiada można wrócić SAS-em do Warszawy (od 29 października mamy trzy połączenia dziennie gwarantujące niemal wszystkie, idealne połączenia) - powiedziała Wanda Brociek, dyrektor generalna SAS na Polskę.

- Obecnie nasze najważniejsze zadanie to komunikowanie powyższego naszym pasażerom. Inna prawidłowość, którą również obserwujemy, rezerwacje są dokonywane relatywnie na krótko przed odlotem, ale w tym przypadku Łódź nie różni się zbytnio od reszty Polski. Im szybciej pasażerowie poznają tą ofertę, tym szybciej nasze połączenie będzie pełne i zaczniemy myśleć o drugim dziennie - dodała Brociek.Dzięki pojawieniu się skandynawskiego przewoźnika Łódź zyskuje pierwsze i jak na razie jedyne bezpośrednie połączenie z dużym europejskim hubem.
Dzięki licznym połączeniom z kopenhaskiego lotniska i współpracy z partnerami z lotniczego sojuszu Star Alliance, pasażerowie SAS mogą kontynuować podróż do wielu miast w Europie i na świecie.Podczas inauguracji połączenia obecni byli Wanda Brociek, dyrektor generalna SAS w Polsce, Elisabeth Milton Hemmingsen, dyrektor generalna SAS ds. sprzedaży globalnej B2B oraz Björn Ekegren, dyrektor generalny SAS na region Europy Środkowej.Elisabeth Milton Hemmingsen wygłosiła swoje przemówienie po polsku, podczas którego z sentymentem wspominała Łódź, w której mieszkała i nauczyła się języka polskiego.Loty z Łodzi do Kopenhagi odbywać się będą sześć razy w tygodniu, oprócz sobót. Jednak w okresie od 1 stycznia do 15 lutego 2013 skandynawski przewoźnik ograniczy ofertę do trzech rejsów w tygodniu.Połączenie obsługiwać będzie 50-miejscowy samolot CRJ 200.Kilka dni temu informowaliśmy, że przewoźnik po pół roku od uruchomienia, rezygnuje z obsługi połączenia na trasie Katowice - Kopenhaga. Powodem ma być kiepska sprzedaż.

Tomasz Wyszyński
Fot. Port Lotniczy Łódź

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_acebd 2012-11-01 16:55   
gosc_acebd - Profil gosc_acebd
Święte słowa "a ceny nie były większe od innych lotnisk i przewoźników" a z tą mądrością SAS-u to na razie nie widać, ale może się coś zmieni
gosc_ea87d 2012-11-01 11:45   
gosc_ea87d - Profil gosc_ea87d
Będzie znacznie lepsze wykorzystanie CPH jako hubu pod warunkiem porannego lotu z LCJ aby było dużo więcej możliwości przesiadek, a ceny nie były większe od innych lotnisk i przewoźników ... wierzę w mądrość SASu i trzymam kciuki za powodzenie w PL.
tomic 2012-10-31 13:51   
tomic - Profil tomic
Ludzie nie patrzcie na cenę lotu LCJ-CPH jako wyznacznik powodzenia tego połączenia. Jasne, że LCJ-CPH jest droższa niż z WAW gdzie na trasie do CPH jest konkurencja (LOT vs SAS). Oferta SAS jest jednak skierowana głównie dla pasażerów przesiadających się w CPH. Myślę że do samej Kopenhagi z Łodzi latać będzie tylko garstka pasażerów - reszta to przesiadkowicze. Jeśli i na rejsach przesiadkowych z LCJ są drakońskie ceny to dopiero wtedy można jakieś wnioski wyciągać.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama