×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Boeing zaoferuje wkrótce 737BBJ MAX


Dziś (29.10) Boeing ujawnił, że model 737 MAX będzie oferowany również jako Boeing Business Jet (BBJ) w wersjach BBJ MAX 8 oraz BBJ MAX9. Dostawy pierwszych maszyn przewidziane są na rok 2017.

Zapowiedź amerykańskiego producenta wyprzedza decyzję Airbusa, który do tej pory nie podjął decyzji czy zaoferuje korporacyjną wersję A320neo.

Na początek amerykański producent stawia na wersję BBJ MAX 8, ale zamierza również rozwijać model BBJ MAX 9 w oparciu o 737 MAX 9. Pozwoli to na kolejne zwiększenie kabiny i wydajności rodziny 737BBJ przy równoczesnym utrzymaniu zasięgu - 11713 km (6325 mil). Decyzja o oferowaniu modelu 737BBJ MAX 7 zostanie podjęta w późniejszym terminie.- Przewidujemy, że BBJ MAX 8 będzie bardzo dobrze się sprzedawał i prawdopodobnie zdobędzie większy udział w rynku ponieważ zaoferuje odpowiednią kombinację osiągów, przestrzeni i komfortu. Dla naszych klientów VIP, większy zasięg oraz wyjątkowy komfort są bardzo ważne przez co staje się najlepszym wyborem - powiedział Steve Taylor, prezes Boeing Business Jets.

Nowa rodzina 737BBJ MAX będzie napędzana podobnie jak 737 MAX przez silniki firmy CFM International o oznaczeniu LEAP-1B, które zostaną zoptymalizowane pod kątem B737. Według pierwszych prognoz producenta nowe samoloty będą o 14 procent oszczędniejsze od obecnych maszyn BBJ. Boeing podjął decyzję również w sprawie wyboru rozmiaru silnika, który będzie posiadał większy wentylator przez co zostanie wydłużone przednie podwozie samolotu, aby uniknąć kontaktu jednostki napędowej z oświetleniem drogi kołowania. Producent również zaprojektował nowy rodzaj wingletów, które będą montowane we wszystkich maszynach 737 MAX.Nowy model B737 budzi duże zainteresowanie wśród przewoźników, firm leasingowych, a także klientów VIP. Kto chce latać i kupować 737 MAX? O tym można przeczytać w naszym artykule "Coraz więcej zamówień B737 MAX".

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_8a893 - Profil
gość_8a893
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie