×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


AF chce odszkodowania od AirbusaLinie Air France domagają się odszkodowania od producenta samolotów, firmy Airbus. Miałoby ono pokryć zyski utracone w wyniku awarii maszyn A380.

W największym, dwupokładowym samolocie Airbusa na początku tego roku wykryto pęknięcia użebrowania skrzydeł. Spowodowało to konieczność wymiany niektórych elementów konstrukcji i uziemienie samolotów tego typu. Dotyczy to nawet 120 maszyn, a naprawa każdej z nich zajmuje ok. ośmiu tygodni.

Choć Airbus pokryje wszystkie koszty wymiany wadliwych elementów, to Air France domaga się odszkodowania związanego z uziemieniem samolotów oraz opóźnieniem dostaw kolejnych. Przedstawiciele francuskiej linii nie ujawniają, o jaką kwotę chodzi.

Air France posiada obecnie we flocie osiem spośród dwunastu zamówionych samolotów A380. Do 2014 r. przewoźnik powinien otrzymać kolejne dwie maszyny tego typu, ale dokładna data dostawy zależy zarówno od możliwości Airbusa, jak i od trwającego planu restrukturyzacji Air France.

Dominik Sipiński


Reklama


Booking.com
gość_d0a4b - Profil
gość_d0a4b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie