×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Augsburg nie będzie latał dla LufthansyZ końcem sezonu letniego 2013 Lufthansa zakończy współpracę z linią  Augsburg Airways. W czwartek (25.10) pracownicy linii otrzymali taką informację od zarządu. Jest to już kolejny przewoźnik, po Contact Air, który traci kontrakt z niemieckim przewoźnikiem.

Z obecnych działań Lufthansy wynika, że skupi się wyłącznie na współpracy z przewoźnikami wchodzącymi w skład grupy Lufthansa: Eurowings, Germanwings, Lufthansa CityLine oraz włoską Air Dolomiti.Linie Augsburg Airways powstały w 1980 roku jako Interot Airways. Jednak dopiero w 1986 roku rozpoczęły loty z Augsburga do Dusseldofu. W 1993 roku przewoźnik zaoferował loty czarterowe dla tour operatorów, a rok później rozpoczął loty międzynarodowe do Florencji. Następnie w 1996 rozpoczęła się współpraca z Lufthansą czego następstwem była zmiana nazwy linii na Augsburg Airways. Od 2002 roku przewoźnik stał się częścią spółki Lufthansa Regional. Umowa z Lufthansą zakończy się 26 października 2013 roku.

Obecnie flota przewoźnika składa się z 17 samolotów: 10 Bombardierów Q400, dwóch Embraerów E-190 oraz pięciu E-195.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie