Lufthansa: Więcej etatów w Polsce

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
27 października 2012 00:56
37 komentarzy
Reklama

Lufthansa chce przenieść poza Niemcy 1100 miejsc pracy w administracji. Skorzysta na tym Kraków, Bangkok i Meksyk, gdzie zakres lokalnych biur  zostanie rozszerzony o sprawy personalne i handlowe. 

Akcja ma rozpocząć się w pierwszym kwartale 2013 roku i ma przynieść firmie wymierne oszczędności. Lufthansa planuje zwolnić 3,5 z blisko 17 tys. pracowników administracyjnych. Obecnie trwają rozmowy kierownictwa firmy z radą zakładową.  

Program oszczędnościowy ma związek ze słabym wynikiem finansowym niemieckiego przewoźnika. W pierwszym półroczu br. Lufthansa zanotowała stratę w wysokości 20 mln euro.

Już teraz podróże służbowe pracowników niemieckiej linii rozliczane są w biurach w Bangkoku i Meksyku.

Paweł Cybulak
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
pcharasz 2012-11-01 07:09   
pcharasz - Profil pcharasz
To zależy akurat od kraju i tego jak reguluje działalność MNC i czy w ogóle. Jeśli już się upieracie co do tego CIT-u, jakby to miało znaczenie (akurat CIT jest mało znaczącym źródłem podatków w Polsce) to warto zaznaczyć, że podatki korporacyjne są w Polsce niższe niż w Niemczech, czyli opłacałoby się LH akurat zawyżać ceny tego typu usług i transferować zyski do Polski.
marcowy 2012-10-31 09:28   
marcowy - Profil marcowy
nielegalna jest usługa poniżej kosztów ! a tego nie wiemy czy tak będzie. Wystarczy im zysk na poziomie 2 czy 3 procent. Zysk pojawia się tam gdzie są najniższe jego koszta podatkowe.Może naganne ale nie nielegalne
gosc_cf5e9 2012-10-31 09:05   
gosc_cf5e9 - Profil gosc_cf5e9
Do marcowy: Jesli obywatel kupujac samochod zanizy jego wartosc to urzad skarbowy dobierze mu sie do skory. Opisana przez Ciebie praktyka zwana cenami transferowymi nie jest naganna, jest NIELEGALNA. Aczkolwiek powszechna, gdyz w naszym pieknym kraju prawo jest dla maluczkich, a dla wielkich... wiadomo co.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama