Alitalia proponuje kompromis

Marek Stus - Profil Marek Stus
24 października 2012 20:52
23 komentarzy
Reklama

Po gigantycznej wpadce w miniony weekend Alitalia zaproponowała dziś (24.10) kompromisowe rozwiązanie problemu rezerwacji dokonanych na japońskiej stronie przewoźnika.

Przypomnijmy, że w wyniku błędnej konfiguracji systemu rezerwacyjnego przez kilka godzin możliwy był zakup biletów na dowolne rejsy z siatki połączeń Alitalii w cenie obniżonej o 25 000 jenów czyli ok. 240 euro. Zniżkę można było otrzymać w wyniku użycia w trakcie procesu rezerwacji kodu promocyjnego "PROMOJP", który zdaniem linii miał być przeznaczony tylko dla klientów rozpoczynających podróż w Tokio lub Osace. Programiści Alitalii zapomnieli jednak o wprowadzeniu tego ograniczenia do systemu, nie było również o nim mowy w udostępnionych na japońskiej stronie przewoźnika warunkach promocji.

Wbrew protestom pasażerów Alitalia anulowała wszystkie wystawione w ten sposób bilety. Przedstawiciele linii próbowali przez kilka dni zbagatelizować problem i zrzucić winę na zabezpieczenia antyfraudowe, które miały rzekomo odrzucać transakcje z użyciem innych niż japońskie kart płatniczych. Po cichu zmieniono także warunki promocji, dodając brakujące wcześniej ograniczenia.

W wydanym dziś wieczorem oświadczeniu włoski przewoźnik poinformował jednak, że w najbliższym czasie przywróci te rezerwacje, za które pasażerowie zapłacili co najmniej 1 eurocenta. Anulowane pozostaną natomiast bilety całkowicie darmowe.

Mimo że postępowanie Alitalii w sprawie "japońskiej promocji" budzi nadal wątpliwości prawne, kompromisowe stanowisko przewoźnika należy przyjąć z aprobatą. Jest to niewątpliwie próba rehabilitacji jego wizerunku po serii fatalnych wpadek marketingowych w ostatnich dniach.


Marek Stus
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
michalb 2012-10-27 01:03   
michalb - Profil michalb
gosc_45d75 poczytaj trochę o prawie międzynarodowym zanim zaczniesz pisać brednie
michalb 2012-10-27 00:56   
michalb - Profil michalb
widzę ze goście coraz to nowsze teorie wymyślają które nie maja nic wspólnego z prawda. Nikt nie kupił biletu za 0 zł wiec proszę nie siać popeliny to ze ktoś nie zapłacił karta ani gotówką nie znaczy ze kupił za 0 zł. Sa rożne metody płacenia za zakupy miedzy innymi : gotówką, karta, kuponami itd.W tym wypadku ludzie płacili kuponami i nie było potrzeby w niektórych przypadka dopłacać karta.
adamlubin 2012-10-26 11:51   
adamlubin - Profil adamlubin
to może jeszcze trzeba w IS zgłosic ten fakt... podatek od wzbogacenia- apropo Alitalii toz to rok temu Polskibus też zamieszał sie w rezerwacja i wystaiwł bilety za 0zł 7czerwca 2011r i cóż zrobili... uznawali rezerwacje skoro były sprzedane i wystawione bilety.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama