HNA Group inwestuje w Aigle Azur

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
24 października 2012 12:48
1 komentarz
Reklama

Chińska grupa kapitałowa HNA Group, do której należą m.in. linie Hainan Airlines, inwestuje we francuską spółkę Aigle Azur. Inwestor kupił 48% udziałów w przewoźniku.

Zgodnie z informacjami podawanymi przez "Air Transport World", jest to pierwsza inwestycja jakiejkolwiek chińskiej grupy lotniczej w europejskiego przewoźnika w historii. Wartość transakcji szacuje się na ponad 30 mln euro.

HNA Group powstała w 2000 r., a lotnictwo jest tylko jednym z obszarów działalności grupy. Należą do niej, poza Hainan Airlines, również China Xinhua Airlines, Chang'an Airlines oraz Shanxi Airlines. Łącznie grupa posiada 270 samolotów. Kupując 48% udziałów w Aigle Azur, stała się drugim największym udziałowcem we francuskiej linii. HNA Group zyska prawo mianowania dwóch (z pięciu) członków rady nadzorczej, wiceprezesa oraz zastępcy dyrektora ds. finansowych.

Aigle Azur powstały w 1946 r. Bazy linii znajdują się na paryskich lotniskach Charles de Gaulle i Orly. Obecnie flota linii składa się z dwunastu Airbusów A320. HNA Group zapowiedziała jednak, że powiększy bazę maszyn linii o dwie maszyny szerokokadłubowe. Nie ujawniono jednak, jakiego będą one typu. Dzięki nowym samolotom uruchomione zostanie m.in. połączenie do Pekinu.

Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

usuniety 2012-10-24 16:02   
usuniety - Profil usuniety
jak to możliwe że kupili 48% udziałów, przecież są z poza EU, czy aby napewno 48%?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama