×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


HNA Group inwestuje w Aigle Azur


Chińska grupa kapitałowa HNA Group, do której należą m.in. linie Hainan Airlines, inwestuje we francuską spółkę Aigle Azur. Inwestor kupił 48% udziałów w przewoźniku.

Zgodnie z informacjami podawanymi przez "Air Transport World", jest to pierwsza inwestycja jakiejkolwiek chińskiej grupy lotniczej w europejskiego przewoźnika w historii. Wartość transakcji szacuje się na ponad 30 mln euro.

HNA Group powstała w 2000 r., a lotnictwo jest tylko jednym z obszarów działalności grupy. Należą do niej, poza Hainan Airlines, również China Xinhua Airlines, Chang'an Airlines oraz Shanxi Airlines. Łącznie grupa posiada 270 samolotów. Kupując 48% udziałów w Aigle Azur, stała się drugim największym udziałowcem we francuskiej linii. HNA Group zyska prawo mianowania dwóch (z pięciu) członków rady nadzorczej, wiceprezesa oraz zastępcy dyrektora ds. finansowych.

Aigle Azur powstały w 1946 r. Bazy linii znajdują się na paryskich lotniskach Charles de Gaulle i Orly. Obecnie flota linii składa się z dwunastu Airbusów A320. HNA Group zapowiedziała jednak, że powiększy bazę maszyn linii o dwie maszyny szerokokadłubowe. Nie ujawniono jednak, jakiego będą one typu. Dzięki nowym samolotom uruchomione zostanie m.in. połączenie do Pekinu.

Dominik Sipińskigość_2e5b3 - Profil
gość_2e5b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie