×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


WOW Air przejmuje Iceland ExpressKonsolidacja na islandzkim rynku lotniczym. Powstały w 2011 roku przewoźnik WOW Air przejmuje kontrolę nad wszystkimi lotami wykonywanymi przez swojego głównego konkurenta Iceland Express. Wszystkie loty będą wykonywane pod marką WOW Air.

- Iceland Express to trudny rywal - powiedział Skuli Mogensen, prezes WOW Air. - Rozmowy na temat przejęcia rozpoczęły się tydzień temu i ale szybko doszliśmy do porozumienia - dodaje.

Przedstawiciele przewoźnika zapewniają jednak, że to nie fuzja.

To przejęcie stworzy mocną islandzką linię nisko-kosztową, nowe miejsca pracy jak i zapewni zwiększenie oferowania - zapewniają przedstawiciele WOW AirLinie Iceland Express powstały w 2002 roku i w 2012 roku latały na 9 europejskich kierunkach. Linia planowała także uruchomienie lotów do Bostonu w USA.

W Polsce obie linie obsługiwały loty z Warszawy i Krakowa na Islandię. W siatce zimowej linie oferują loty tylko z Warszawy. W sezonie "Lato 2013" WOW Air zapowiada operacje na trasie Warszawa - Rejkiawik

Paweł Cybulakgość_69048 - Profil
gość_69048
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie