Linie Hello zawiesiły wszystkie rejsy

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
23 października 2012 19:10
1 komentarz
Reklama

Linie lotnicze Hello zawiesiły w niedzielę wieczorem wykonywanie wszystkich operacji lotniczych oraz złożyły wniosek o ogłoszenie upadłości. Czarterowe linie lotnicze z bazą w Zurychu oraz Bazylei zostały zmuszone do uziemienia swoich czterech maszyn typu Airbus A320 po utracie dwóch największych klientów. Dodatkowo rosnące koszty paliwa lotniczego, wysoki kurs franka szwajcarskiego i rozwiązanie umowy przez Tui Germany postawiły Hello w bardzo trudnej sytuacji finansowej.

Przewoźnik ma czas do końca listopada, by znaleźć nowego inwestora, którego zastrzyk gotówki może uratować jeszcze Hello i umożliwić jego powrót na rynek lotów czarterowych.

Linie lotnicze Hello zostały założone w 2003 roku, w pierwszy rejs samolot w barwach szwajcarskiego przewoźnika wyruszył w 2004 roku. We flocie znajdowało się pięć maszyn typu Airbus A320 (jeden obsługuje loty dla Air VIA). Hello realizowało przeloty czarterowe na 26 trasach z Bazylei oraz Zurychu.

Anna Żuchlińska
Reklama

Ostatnie komentarze

wojtek 2012-10-26 18:28   
wojtek - Profil wojtek
Strasznie mi ich szkoda, byli fajną linią. Miałem okazję z nimi lecieć ich MD-90 jako podmianka za Centralwings. To było przeżycie :)
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama