×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Linie Hello zawiesiły wszystkie rejsy
Linie lotnicze Hello zawiesiły w niedzielę wieczorem wykonywanie wszystkich operacji lotniczych oraz złożyły wniosek o ogłoszenie upadłości. Czarterowe linie lotnicze z bazą w Zurychu oraz Bazylei zostały zmuszone do uziemienia swoich czterech maszyn typu Airbus A320 po utracie dwóch największych klientów. Dodatkowo rosnące koszty paliwa lotniczego, wysoki kurs franka szwajcarskiego i rozwiązanie umowy przez Tui Germany postawiły Hello w bardzo trudnej sytuacji finansowej.

Przewoźnik ma czas do końca listopada, by znaleźć nowego inwestora, którego zastrzyk gotówki może uratować jeszcze Hello i umożliwić jego powrót na rynek lotów czarterowych.

Linie lotnicze Hello zostały założone w 2003 roku, w pierwszy rejs samolot w barwach szwajcarskiego przewoźnika wyruszył w 2004 roku. We flocie znajdowało się pięć maszyn typu Airbus A320 (jeden obsługuje loty dla Air VIA). Hello realizowało przeloty czarterowe na 26 trasach z Bazylei oraz Zurychu.

Anna Żuchlińskagość_75fad - Profil
gość_75fad
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie