×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Więcej Germanwings w PolsceLufthansa przeniesie wszystkie niemieckie loty krajowe i europejskie wykonywane spoza hubów we Frankfurcie i Monachium do swojej spółki-córki Germanwings. Do tej pory zarówno Lufthansa i Germanwings wykonywały połączenia point-to-point na trasach krajowych w Niemczech i europejskich. To efekt zmian, o których informowaliśmy miesiąc temu.

Niemiecki narodowy przewoźnik zapowiada, że będzie się koncentrować na lotach długodystansowych z Frankfurtu, Monachium i Düsseldorfu, a także będzie obsługiwać wszystkie loty krajowe i europejskie z Frankfurtu i Monachium.Oznacza to, że Germanwings będzie obecny na pięciu polskich lotniskach. Obecnie niemiecki przewoźnik operuje jedynie z krakowskich Balic, skąd wykonuje sezonowe loty do Stuttgartu.

Wedle zapowiedzi przewoźnika od 2013 roku również loty z Polski do Düsseldorfu obsługiwane będą przez Germanwings:
Harmonogram przeniesienia części lotów Lufthansy do Germanwings zostanie dopracowane w ciągu najbliższych tygodni i zostaną przedstawione w grudniu. Nowy Germanwings otrzyma także nową identyfikację wizualną.Od stycznia 2013 roku 30 samolotów z floty Lufthansy zostanie skierowana do Germanwings. Regionalny Eurowings będzie nadal działać jako niezależny operator. Jednak w przyszłości zostanie wcielony w struktury Germanwings.

Paweł Cybulak
Fot. Piotr Bożykgość_167c6 - Profil
gość_167c6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie