Code-share Etihad i Garuda Indonesia

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
20 października 2012 10:14
8 komentarzy
Reklama

Linie lotnicze Etihad Airways oraz Garuda Indonesia podpisały umowę code-share. Wejdzie ona w życie 28 października, z początkiem zimowego rozkładu lotów.

Zgodnie z porozumieniem Etihad Airways będą sprzedawać bilety na loty z Dżakarty do Denpasaru (Indonezja) i Kuala Lumpur obsługiwane przez Garudę. Z kolei indonezyjski przewoźnik, pod warunkiem otrzymania odpowiednich zezwoleń, doda swój kod do nawet ponad 30 połączeń Etihad Airways. Będą to nie tylko loty w rejonie Bliskiego Wschodu i Azji, ale również trasy do Europy.Indonezyjskie linie Garuda Indonesia przeszły w ostatnich latach radykalną restrukturyzację. Z przewoźnika znajdującego się na czarnej liście UE stały się poważnym kandydatem do wstąpienia do jednego z globalnych sojuszy. W 2014 r., z dwuletnim opóźnieniem, spodziewane jest przystąpienie Garudy do SkyTeamu.

To już drugie porozumienie zawarte w ostatnich tygodniach przez Etihad Airways z członkami SkyTeamu. Na początku października linia z bazą w Abu Zabi podpisała umowę code-share z koncernem Air France-KLM. Obecnie Etihad Airways nie należy do żadnego aliansu. Jednak po wstąpieniu Qatar Airways do oneworld analitycy spodziewają się, że również inne linie z rejonu Zatoki Perskiej staną się członkami sojuszy.

Dominik Sipiński
fot. Etihad.com
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
olo 2012-10-22 16:17   
olo - Profil olo
Emirates na razie nie planuje integracji z zadnym sojuszem
gosc_cf15f 2012-10-21 20:59   
gosc_cf15f - Profil gosc_cf15f
była ale juz nie jest. Dużo poprawili w temacie bezpieczenstwa. teraz juz lataja do europy a beda tez w alinsie z KLM
wroord 2012-10-21 19:04   
wroord - Profil wroord
Z tego co pamietam to Garuda byla na czarnej liscie przewoznikow UE.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama