Chińczycy kupują udziały w Heathrow

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
01 listopada 2012 10:22
Reklama

Chiński państwowy fundusz Stable Investment Corporation kupił 10% udziałów w holdingu kontrolującym londyńskie lotnisko Heathrow. Odkupione udziały pochodzą głównie od hiszpańskiego konsorcjum Ferrovial.

Agencja Reuters powołuje się na oświadczenie, w którym Ferrovial poinformował o sprzedaży części swoich udziałów w FGP Topco, holdingu kontrolującym spółkę Heathrow Limited (dawniej BAA). Hiszpańska firma nadal pozostaje właścicielem ponad 44% udziałów w Heathrow.

Stable Investment Corp. kupił 5,72% udziałów od Ferroviala i 4,28% udziałów od innych akcjonariuszy.

Ferrovial podjął już wcześniej decyzję o sprzedaży ponad 10% udziałów katarskiemu holdingowi. Transakcja oczekuje na aprobatę Brukseli.

- Nie planujemy dalszej wyprzedaży udziałów. Naszym celem jest pozostanie głównym udziałowcem i partnerem biznesowym Heathrow - powiedział Inigo Meiras, prezes Ferroviala, cytowany przez Reutersa.

W ciągu pierwszej połowy 2013 r. Ferrovial planuje całkowicie sprzedać swoje udziały w innym londyńskim lotnisku, Stansted. W związku z cięciami wydatków na infrastrukturę w Hiszpanii zyski Ferroviala w coraz większym stopniu zależą od inwestycji w Wielkiej Brytanii.

Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama