×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Chińczycy kupują udziały w Heathrow


Chiński państwowy fundusz Stable Investment Corporation kupił 10% udziałów w holdingu kontrolującym londyńskie lotnisko Heathrow. Odkupione udziały pochodzą głównie od hiszpańskiego konsorcjum Ferrovial.

Agencja Reuters powołuje się na oświadczenie, w którym Ferrovial poinformował o sprzedaży części swoich udziałów w FGP Topco, holdingu kontrolującym spółkę Heathrow Limited (dawniej BAA). Hiszpańska firma nadal pozostaje właścicielem ponad 44% udziałów w Heathrow.

Stable Investment Corp. kupił 5,72% udziałów od Ferroviala i 4,28% udziałów od innych akcjonariuszy. 

Ferrovial podjął już wcześniej decyzję o sprzedaży ponad 10% udziałów katarskiemu holdingowi. Transakcja oczekuje na aprobatę Brukseli.

- Nie planujemy dalszej wyprzedaży udziałów. Naszym celem jest pozostanie głównym udziałowcem i partnerem biznesowym Heathrow - powiedział Inigo Meiras, prezes Ferroviala, cytowany przez Reutersa.

W ciągu pierwszej połowy 2013 r. Ferrovial planuje całkowicie sprzedać swoje udziały w innym londyńskim lotnisku, Stansted. W związku z cięciami wydatków na infrastrukturę w Hiszpanii zyski Ferroviala w coraz większym stopniu zależą od inwestycji w Wielkiej Brytanii.

Dominik Sipińskigość_16bfa - Profil
gość_16bfa
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie