×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gatwick chce budować drugi pasLondyńskie lotnisko Gatwick chce zbudować drugi pas startowy. Jednak może to nastąpić najwcześniej w 2019 r.

Obecnie Londyn-Gatwick jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie posiadającym tylko jedną czynną drogę startową. W 2011 r. port obsłużył ponad 33,6 mln podróżnych. W Gatwick znajdują się teoretycznie dwie drogi startowe, jednak z uwagi na ich bliskie położenie nie jest możliwe wykorzystywanie ich równocześnie. W praktyce, z wyjątkiem okresów remontów, w użycie jest jedynie dłuższa droga startowa.

Rozbudowa Gatwick nie będzie możliwa jeszcze przez siedem lat z uwagi na porozumienie zawarte w 1979 r. Jednak port już teraz rozpocznie analizy, które maja zbadać m.in. oddziaływanie środowiskowe nowej drogi startowej. Władze Gatwick zapewniają, że już mają zapewnione finansowanie oraz prawa własności ziemi.

Władze lotniska w Gatwick przekonują, że inwestycja w drugą drogę startową jest najlepszym rozwiązaniem zwiększającym przepustowość portów lotniczych w rejonie Londynu. Inne proponowane projekty to bardzo kontrowersyjny plan budowy trzeciej drogi startowej na lotnisku Heathrow lub budowa zupełnie nowego hubu lotniczego na sztucznej wyspie w ujściu Tamizy. 

Dominik Sipińskigość_610cc - Profil
gość_610cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie