Moskwa: Szeremetiewo dla SkyTeam

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
16 października 2012 16:03
6 komentarzy
Reklama

Od 2014 r. terminale D, E i F moskiewskiego portu lotniczego Szeremetiewo będą przeznaczone wyłącznie dla Aerofłotu oraz innych linii z sojuszu SkyTeam. Po tej zmianie z drugiego największego lotniska w stolicy Rosji przeniosą się międzynarodowi przewoźnicy nienależący do SkyTeam.

LOT, podobnie jak np. słoweńska Adria Airways oraz czeskie CSA, korzysta obecnie z terminalu F na lotnisko Moskwa-Szeremetiewo. Biuro prasowego polskiej linii poinformowało nas, że na razie jest zdecydowanie zbyt wcześnie, by przesądzać o możliwej zmianie lotniska docelowego w Moskwie. "Air Transport World" poinformował jednak, że zapewne inne europejskie linie przeniosą się z Szeremetiewa na Domodiedowo i Wnukowo. Terminale B i C w drugim największym moskiewskim porcie obsługują obecnie loty krajowe, czarterowe oraz regionalne. Oferują znacznie niższy standard obsługi. Port w Szeremetiewie jest główną bazą Aerofłotu, choć czasem relacje między lotniskiem a przewoźnikiem są bardzo napięte

Według ekspertów cytowanych przez "Air Transport World" decyzja o zamknięciu terminali D, E i F dla linii spoza SkyTeamu może być wymierzona w rosyjskiego prywatnego konkurenta Aerofłotu, linie Transaero Airlines. Ich główna baza znajduje się w większym porcie Domodiedowo, ale z terminalu F w Szeremetiewie obsługują liczne czartery samolotami szerokokadłubowymi.

Dominik Sipiński
fot. Deve82 (Flickr.com)
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
gosc_ddb56 2012-10-18 14:00   
gosc_ddb56 - Profil gosc_ddb56
Miejmy nadzieję, że jeśli będą musieli to przeniosą się na VKO. Biorąc pod uwagę, że LO z WAW lata na SVO w code share z SU to wcale bym się nie zdziwił jakby pozostali na SVO. DME jest bardzo daleko od miasta z kiepską długo turlającą się kolejką do centrum Moskwy i ciasnym wiecznie zapchanym terminalem. A nowoczesny w sumie niezły terminal w VKO powoli zagospodarowuje LH i jeśli UTair rzeczywiście w końcu w pełni wejdzie do *A to specjalnego wyboru LO nie będzie miał. Swoją drogą nie wiadomo w jakim sojuszu będzie LO w 2014 :-).
mateuszm 2012-10-17 19:06   
mateuszm - Profil mateuszm
Od dawna wydaje mi się, że brakuje połączenia WAW-DME. Dałoby ono wiele ciekawych możliwości na przesiadki do kierunków wschodnich.
usuniety 2012-10-17 15:06   
usuniety - Profil usuniety
Fajnie by było jakby LOT dostał sloty na Domodiedovo.
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama