×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Embraer: 900. E-Jet dla Kenya Airways
Program samolotów E-Jet Embraera osiągnął kolejny kamień milowy. Wczoraj (10.10) linie Kenya Airways odebrały 900. E-Jeta, którym został Embraer 190. Uroczystość odbyła się w siedzibie Spółki w São José dos Campos, w Brazylii. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele Embraera, firmy leasingowej ALC oraz Kenya Airways. Nowy jubileusz został osiągnięty w okresie jednego roku po tym jak 800. E-Jet został dostarczony z końcem września 2011 roku.- 900. dostarczony E-Jet stanowi istotny kamień milowy dla Embraera. Wynik ten został osiągnięty osiem lat po wejściu E-Jetów do służby w 2004 roku co wymownie świadczy o sukcesie tego programu na światowym rynku lotnictwa komercyjnego. Ponadto, jesteśmy szczególnie dumni, że Kenya Airways, znana na całym świecie linia lotnicza, przyczynia się do tego historycznego sukcesu - powiedział Paulo César de Souza e Silva, prezes Embraera.

Samolot Embraer 190 to ósmy egzemplarz tej maszyny, który trafi do przewoźnika. Do końca roku linia Kenya Airways otrzyma jeszcze dwa takie samoloty. Maszyny będą obsługiwać loty krajowe i regionalne, a na pokład zabierają 96 pasażerów: 12 w klasie biznes oraz 86 w klasie ekonomicznej.- Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości bycia użytkownikiem 900. Embraera E-Jet. E-190 to uniwersalny samolot dla naszego modelu biznesowego firmy, który pomoże w optymalizacji zarządzaniem istniejącej floty i rozbudowę sieci połączeń do sąsiednich krajów - powiedział Titus Naikuni, prezes Kenya Airways.

Obecna flota przewoźnika składa się z 38 samolotów:  15 Boeingów 737 (-300, -700 , -800), sześciu B767-300ER, czterech B777-200ER, pięciu Embraerów E-170 oraz ośmiu E-190.

Piotr Bożyk
Fot. Embraer Mediagość_53377 - Profil
gość_53377
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie