×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Austrian planuje dwa nowe B777
Austriackie linie Austrian Airlines chcą do 2015 r. dodać do floty dwa samoloty typu Boeing 777 - informuje "Air Transport World". Zwiększy to możliwości operacyjne na rejsach dalekiego zasięgu o 25%.

Obecnie siatka długodystansowa odpowiada za ok. 43% oferowanych tzw. pasażerokilometrów, czyli możliwości przewozowych przeliczonych na dystans lotu austriackiej linii. Jaan Albrecht, prezes Austrian Airlines, w rozmowie z "ATW" podkreśla jednak, że konieczna jest zmiana balansu pomiędzy lotami krótko- i średniodystansowymi, a długodystansowymi.

Pierwszy z nowych B777 zasili flotę austriackiej linii w 2014 r., a drugi - rok później.

Obecnie Austrian Airlines posiada sześć Boeingów 767-300ER oraz cztery 777-200ER. Do wiosny przyszłego roku wszystkie dziesięć samolotów szerokokadłubowych przejdzie gruntowną modernizację kabiny, która łącznie będzie kosztować ponad 9 mln euro. Wymienionych zostanie 2500 foteli, a pierwszy samolot trafi do modernizacji na początku listopada.

Dominik Sipińskigość_90000 - Profil
gość_90000
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie