Nowe zasady płatności w Wizz Air

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
23 stycznia 2013 12:01
27 komentarzy
Reklama

Od dziś (23.01) obowiązują nowe zasady płatności w Wizz Air. Rezerwując bilety za pomocą karty Citibank Wizz Air musimy uiścić opłatę manipulacyjną w wysokości 27 PLN za lot za pasażera.

Karta Citibank Wizz Air jest dostępna od 1 sierpnia 2011 roku i od tamtej pory była jedną z dwóch metod, która zwalniała nas z konieczności płacenia opłaty transakcyjnej. Na początku stycznia Wizz Air zapowiedział jednak wprowadzenie dodatkowej opłaty rezerwacyjnej, jednocześnie informując o nowych korzyściach dla posiadaczy karty Citibank.

Osoby posiadające kartę Citibank Wizz Air automatycznie stają się członkami klubu Discount Club i otrzymują dostęp do gwarantowanych zniżek na bilety. Z niższych cen mogą skorzystać również współpasażerowie (do 9 osób) podróżujący razem z posiadaczem karty. Roczne członkostwo w klubie jest odnawiane bezpłatnie, tak długo, jak karta jest ważna.- Od czasu wprowadzenia zmian w 2012 roku, klub Wizz Discount Club rośnie w siłę, gromadząc coraz więcej pasażerów, którzy dołączają do tego popularnego klubu, aby móc korzystać atrakcyjnych ofert i gwarantowanych zniżek. Od teraz posiadacze kart Wizz Air Citi bez dodatkowych opłat, zyskują dostęp do wszystkich korzyści, które gwarantuje członkostwo w klubie. Płacąc kartami za bilety Wizz Air, 5 osobowa rodzina może zaoszczędzić nawet 180 złotych. Łącząc korzyści z członkostwa w klubie Wizz Discount Club i niskie opłaty rezerwacyjne dla posiadaczy kart, sprawiliśmy, że nasza karta kredytowa stała się jeszcze sprawniejszym narzędziem do oszczędzania pieniędzy i możliwości zyskania darmowych lotów. Posiadacze kart będą otrzymywali także bonus w wysokości od 2% do 4% wartości wszystkich zakupów, dokonanych przy użyciu karty kredytowej Wizz Citi, na darmowe loty na wizzair.com - powiedział Daniel de Carvalho, dyrektor ds. komunikacji Wizz Aira.

Opłaty manipulacyjne obowiązujące w Wizz Air od 23 stycznia 2013 roku (za lot za pasażera):
  • MasterCard, Visa, UATP 36 PLN
  • Maestro, Citibank Wizz Air 27 PLN
  • przelew bankowy 18 PLN
  • konto WIZZ, voucher 0 PLN
Aby uniknąć opłaty rezerwacyjnej w Wizz Air możemy założyc konto WIZZ, a następnie drogą telefoniczną zasilić je środkami, które można wykorzystać na zakup biletów oraz usług dodatkowych (przewóz bagażu). Fundusze na koncie WIZZ można wykorzystać do płatności za rezerwacje dla pasażera i nie więcej niż czterech innych osób podróżujących wspólnie z pasażerem. Zgromadzone środki dostępne są przez nieograniczony czas, nie podlegają zwrotowi.

Anna Żuchlińska
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_1bff2 2013-01-25 11:02   
gosc_1bff2 - Profil gosc_1bff2
to było zrobione po to aby CITi handlowy mogł nałapać klientów na karty kredytowe i odpalić wizzarowi, jak wróce do PL wypowiem te umowę niezwłocznie.
spooks 2013-01-25 10:33   
spooks - Profil spooks
A ja znalazłem parę dni temu w zimowym magazynie Wizz reklamę Wizz Citi karty z tekstem: brak opłaty miesięcznej. Możliwe że Citi dla nowych klientów, którzy zdecydują się na tą kartę przez pierwszy rok zwalnia z miesięcznej opłaty ale nie było o tym nigdzie mowy w ogłoszeniu (przeczytałem nawet wszystko co było małym druczkiem). Więc może to zapowiedź zmiany tzn. rezygnacja przez citi z opłaty 8pln za kartę? Pewnie jestem naiwny...
gosc_716f7 2013-01-24 12:08   
gosc_716f7 - Profil gosc_716f7
Juz jest w systemie! loty sr i ndz.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama