Gdańsk: Dwa nowe kierunki czarterowe

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
09 października 2012 11:59
20 komentarzy
Reklama

Zimą będzie można polecieć z Gdańska do Marsa Alam oraz Taby - wycieczki do egipskich kurortów są już dostępne w sprzedaży w biurze podróży Alfa Star. To dwa zupełnie nowe kierunki czarterowe, po raz pierwszy dostępne z gdańskiego lotniska. Loty do Marsa Alam oraz Taby rozpoczną się w listopadzie i będą realizowane do końca sezonu zimowego. W ofercie biura Alfa Star znalazły się również wycieczki z Gdańska na Teneryfę.

Port lotniczy w Gdańsku pierwszy raz w historii może się pochwalić tak bogatą liczbą zimowych kierunków czarterowych. Touroperatorzy zaoferują zimą podróżnym przeloty do Sharm El Sheikh, Hurghady, Marsa Alam, Taby, Erzurum w Turcji, na Fuerteventurę, Gran Canarię oraz Teneryfę. 

- Cieszymy się z faktu, że touroperatorzy dostrzegli potencjał naszego lotniska, tworząc w Gdańsku czarterową bramę dla mieszkańców Polski północnej. Do korzystania z naszej oferty zachęcamy nie tylko mieszkańców Pomorza, ale także pasażerów z Kujaw, Warmii i Mazur, Pomorza Środkowego, czy Obwodu Kaliningradzkiego – mówi Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy. 

Z ośmioma zimowymi kierunkami czarterowymi Gdańsk plasuje się na trzecim miejscu, na równi z Poznaniem, wśród polskich portów lotniczych pod względem liczby wakacyjnych kierunków. Więcej oferują tylko Warszawa oraz Katowice.

Port lotniczy w Gdańsku obsłużył od początku tego roku ponad 202 tys. pasażerów w ruchu czarterowym. Stanowi to 24% wzrost w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku.

Anna Żuchlińska
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
gosc_be641 2012-10-10 11:33   
gosc_be641 - Profil gosc_be641
Juz na Marsa! Brawo! A kiedy do Brukseli? ;-)
marcowy 2012-10-10 10:49   
marcowy - Profil marcowy
W GDN stosunek paxów regularnych do czarterowych był najmniejszy w Polsce. Skąd taki wynik - zastanawiałem się już od dawna, przecież w aglomeracji jest ponad 1 mln ludzi a destynacji czarterowych było bardzo mało. fajnie że w końcu touroperatorzy dostrzegli niszę na rynku i wpowadzili kilka fajnych zimowych kierunków.
gosc_12044 2012-10-10 10:43   
gosc_12044 - Profil gosc_12044
Podejrzewam, że lato będzie podobne jak obecne bylo w GDN i BZG, z tym, że GDN pewnie utrzyma już te Kanary które ma plus doda sobie ACE, RMF i TCP. W lecie rynek jest na tyle duży, że i Bydgoszcz coś tam dostanie. Przy takim wzroście oferowania w GDN mamy trochę taką kulę śniegową - np. właśnie Alfa Star dodała Marsa i Tabę, bo po ruchach TUI, Rainbow i ITAKI touroperatorzy uważają, że GDN rośnie rynek najszybciej w PL. Jeśli te kierunki się przyjmą (a jak na razie nowości się przyjmują, bo np. Itaka tnie, ale nie z GDN) to nikt nie będzie gmerał przy tej ofercie
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama