×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Qatar Airways wstąpi do oneworldDziś (8.10) podczas spotkania sojuszu oneworld w Nowym Jorku poinformowano, że linie Qatar Airways w ciągu 18 miesięcy zostaną członkiem sojuszu oneworld. Na spotkaniu byli obecni prezesi: oneworld - Bruce Ashby, American Airlines - Tom Horton oraz IAG - Willie Walsh oraz Qatar Airways - Akbar Al Baker.

Katarska linia będzie 14. linią zrzeszoną w aliansie. Wejście linii do sojuszu wzbogaci jego ofertę o 15 destynacji, a także trzy nowe kraje.

- Już dziś sojusze odgrywają coraz ważniejszą rolę w branży lotniczej. Qatar Airways dokonały dokładnego przeglądu strategicznych opcji i uważamy, że przystąpienie do oneworld jest zdecydowanie najlepszym wyjściem - powiedział Akbar Al Baker, prezes Qatar Airways.Potwierdzają się nasze przypuszczenia odnośnie wstąpienia Qatar Airways do oneworld o których pisaliśmy w naszym artykule "Qatar czyli pięć gwiazdek w Polsce". W biznesie nie ma nic za darmo dlatego niemal pewne jest to, że przewoźnik w zamian za pozostanie członkiem sojuszu oneworld otrzyma możliwość obsługi większej ilości miast, przede wszystkim w USA. Obecnie linia sprzedaje bilety do czterech amerykańskich miast, ale do ogłoszonego niedawno Chicago mają wkrótce dołączyć kolejne trzy: Atlanta, Boston oraz Los Angeles. 

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_118cf - Profil
gość_118cf
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie