×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT: Rzadziej z Poznania do WarszawyPolskie Linie Lotnicze LOT zmniejszają liczbę połączeń z Warszawy do Poznania. Od końca października na tej trasie polecimy tylko trzy razy dziennie, a w niektóre dni nawet rzadziej - wynika z systemu rezerwacyjnego przewoźnika.

W poniedziałki, piątki i niedziele polski przewoźnik będzie latał tylko dwa razy dziennie, a w soboty - raz.

Polski przewoźnik na razie nie potwierdza, czy to już ostateczny rozkład.

- W kwestii rozkładu lotów do i z Poznania nadal trwają analizy i prace na sezon zimowy - poinformowało nas biuro prasowe linii. Jeszcze w zeszłym tygodniu LOT zapewniał, że na sezon zimowy utrzymane zostaną cztery połączenia dziennie.Jeśli potwierdzi się ograniczenie częstotliwości, będzie to znaczne osłabienie oferty linii w Poznaniu. Obecnie LOT oferuje aż cztery połączenia dziennie pomiędzy Wielkopolską a stolicą. Rzadziej lata tylko w soboty (dwa razy) i niedziele (trzy razy).

- Port nie otrzymał oficjalnej informacji od przewoźnika - mówi Hanna Surma, rzeczniczka poznańskiego lotniska. 

Ograniczenie liczby lotów do Warszawy jest kolejnym cięciem LOT-u w Poznaniu. W ubiegłym tygodniu przewoźnik poinformował o skasowaniu połączenia do Frankfurtu (nadal będzie je obsługiwać Lufthansa). Wtedy polski przewoźnik tłumaczył decyzję strategią rozwoju hubu w Warszawie. Przy okazji tej zmiany na kilka godzin w systemie rezerwacyjnym pojawił się piąty lot do Poznania, jednak szybko został on wycofany.

- Rozpoczęły się już rozmowy z Lufthansą, ale na chwilę obecną potencjalnie rozważać można jedynie wprowadzenie dodatkowego rejsu Lufthansy do Frankfurtu od sezonu letniego 2013 r. - dodaje Surma.

Trudno zrozumieć decyzję LOT-u, który najpierw kasuje połączenie z Poznania do Frankfurtu, tłumacząc się koniecznością wzmocnienia hubu w Warszawie - po czym ogranicza liczbę połączeń do stolicy Polski.

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipińskigość_c185c - Profil
gość_c185c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie