LOT: Rzadziej z Poznania do Warszawy

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
09 października 2012 12:55
57 komentarzy
Reklama

Polskie Linie Lotnicze LOT zmniejszają liczbę połączeń z Warszawy do Poznania. Od końca października na tej trasie polecimy tylko trzy razy dziennie, a w niektóre dni nawet rzadziej - wynika z systemu rezerwacyjnego przewoźnika.

W poniedziałki, piątki i niedziele polski przewoźnik będzie latał tylko dwa razy dziennie, a w soboty - raz.

Polski przewoźnik na razie nie potwierdza, czy to już ostateczny rozkład.

- W kwestii rozkładu lotów do i z Poznania nadal trwają analizy i prace na sezon zimowy - poinformowało nas biuro prasowe linii. Jeszcze w zeszłym tygodniu LOT zapewniał, że na sezon zimowy utrzymane zostaną cztery połączenia dziennie.Jeśli potwierdzi się ograniczenie częstotliwości, będzie to znaczne osłabienie oferty linii w Poznaniu. Obecnie LOT oferuje aż cztery połączenia dziennie pomiędzy Wielkopolską a stolicą. Rzadziej lata tylko w soboty (dwa razy) i niedziele (trzy razy).

- Port nie otrzymał oficjalnej informacji od przewoźnika - mówi Hanna Surma, rzeczniczka poznańskiego lotniska.

Ograniczenie liczby lotów do Warszawy jest kolejnym cięciem LOT-u w Poznaniu. W ubiegłym tygodniu przewoźnik poinformował o skasowaniu połączenia do Frankfurtu (nadal będzie je obsługiwać Lufthansa). Wtedy polski przewoźnik tłumaczył decyzję strategią rozwoju hubu w Warszawie. Przy okazji tej zmiany na kilka godzin w systemie rezerwacyjnym pojawił się piąty lot do Poznania, jednak szybko został on wycofany.

- Rozpoczęły się już rozmowy z Lufthansą, ale na chwilę obecną potencjalnie rozważać można jedynie wprowadzenie dodatkowego rejsu Lufthansy do Frankfurtu od sezonu letniego 2013 r. - dodaje Surma.

Trudno zrozumieć decyzję LOT-u, który najpierw kasuje połączenie z Poznania do Frankfurtu, tłumacząc się koniecznością wzmocnienia hubu w Warszawie - po czym ogranicza liczbę połączeń do stolicy Polski.

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
gosc_77081 2012-10-17 14:55   
gosc_77081 - Profil gosc_77081
Jeśli nadal pracują nad POZ to raczej jeszcze coś obetną, bo na dodawanie jest za późno.
golpys2000 2012-10-13 17:46   
golpys2000 - Profil golpys2000
Faktycznie, na trasie WAW POZ LF bywa, oględnie mówiąc, mało imponujacy. Leciałem kiedys porannym rejsem, razem ze mną 6 osób. Wypełnienie AT5 ok. 13%
malin 2012-10-12 10:05   
malin - Profil malin
Z tym tranzytem to z Katowic to historia z życia wzięta: rok temu byłem na Śląsku, wracałem do Poz przez Warszawę, w ATR 42 do Wawy leciała z nami Paris Hilton jako pasażer transferowy - była na otwarciu centrum handlowego. Śmiesznie to wyglądało, bo się jej walizki do ATR nie zmieściły, miała chyba ze 4 wózki pchane przez ochroniarzy i opłatę za nadbagaż chyba z 1500 EUR.
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama