×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Warszawa: 10% spadek we wrześniuWe wrześniu w porcie lotniczym Warszawa odprawionych zostało 894 tys. pasażerów. To o 10% mniej niż we wrześniu 2011 roku.- W ubiegłym roku odnotowaliśmy najlepszy wynik września w całej historii portu. W tym roku uwarunkowania w jakich funkcjonujemy są inne. Bardzo znacząco zmniejszyły się przewozy realizowane przez tanie linie lotnicze, mniejszy jest także ruch w sektorze czarterowym. To wszystko ma wpływ na mniejszą liczbę obsługiwanych pasażerów – komentuje Michał Marzec, dyrektor Lotniska Chopina.

Od początku roku przez lotnisko Chopina przewinęło się 7,6 mln podróżnych. Stanowi to 5,6% wzrost w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku. 

Przez ostatnie dziewięć miesięcy z połączeń krajowych skorzystało 1,2 mln pasażerów. To o 53% więcej niż w tym samym okresie w 2011 roku. W ruchu międzynarodowym obsłużono 6,4 mln podróżnych. Stanowi to niewielkie (0,4%) spadek w porównaniu z analogicznym okresem w poprzednim roku.

Anna Żuchlińskagość_167c6 - Profil
gość_167c6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie